Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Kobiecy Turniej Czterech Skoczni możliwy już w sezonie 2021/22

W sezonie 2021/22 możliwe jest zorganizowanie Turnieju Czterech Skoczni dla kobiet - poinformował menedżer niemieckiej reprezentacji skoków narciarskich Horst Huettel. Panie miałyby rywalizować na tych samych obiektach co panowie.

"Moim zdaniem szanse zorganizowania takiej imprezy są bardzo duże. Oczywiście myślimy o integracji zawodów męskich i żeńskich, a nie o innym terminie" - zaznaczył Huettel.

Dotychczas TCS odbywał się w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen na przełomie grudnia i stycznia. Wzbudza on zawsze duże zainteresowanie nie tylko kibiców i mediów, ale i sponsorów. Kobiety od dłuższego czasu domagały się podobnego turnieju dla siebie.

"Wszystkie cztery miasta doszły już do porozumienia, że chcą zorganizować także kobiecą wersję turnieju. Teraz pozostaje pytanie, w jaki sposób można to zintegrować z męskim programem imprezy. Problem polega na tym, że w Ga-Pa i Innsbrucku skocznie nie mają sztucznego oświetlenia, a ciemno robi się dosyć szybko" - wyjaśnił Huettel.

Reklama

mar/ sab/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL