Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Klemens Murańka wygrał zawody Pucharu Kontynentalnego w Sapporo

Klemens Murańka w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego wygrał zawody Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo! To pierwsze zwycięstwo Murańki w zawodach tej rangi od 2015 roku.

W sobotę polscy kibice żyli konkursem drużynowym w Zakopanem, podczas którego "Biało-Czerwoni" zajęli dopiero piąte miejsce. Wiele wątpliwości wzbudził wybór Michala Doleżala, który postawił na Jakuba Wolnego jako czwartego skoczka do drużyny. Trener Polaków miał jednak bardzo  trudy wybór, bowiem pozostali kandydaci również prezentowali kiepską formę.

Tymczasem niespodziewany sygnał do trenera wysłał skoczek, którego Doleżal nie awizował nawet do zawodów Pucharu Świata w Zakopanem. Zamiast tego Klemens Murańka udał się na zawody Pucharu Kontynentalnego do japońskiego Sapporo (HS137). I zwyciężył!

Reklama

Na podziw zasłużył zwłaszcza pierwszy lot Murańki, kiedy "przeskoczył" legendarną skocznię, lądując na 138 m! W drugim także poszło mu bardzo dobrze - 133 m pozwoliły Murańce na pewną wygraną.

Drugie miejsce podczas zawodów PK zajął Norweg Anders Haare, a trzecie Japończyk Hiroaki Watanabe. Do drugiej serii awansował też Paweł Wąsek, sklasyfikowany na 10. pozycji. Pozostali Polacy - Kacper Juroszek i Tomasz Pilch zakończyli zmagania na pierwszej serii.

Dla Murańki jest to trzecie zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Poprzednie odnosił w 2014 i 2015 roku.

Dzień wcześniej na tym samym obiekcie Murańka zajął drugie miejsce. Zwyciężył Austriak Clemens Leitner.

Po 10 zawodach liderem klasyfikacji generalnej PK jest Leitner, który zgromadził 625 pkt. Drugi jest Taku Takeuchi - 506, a trzeci Austriak Clemens Aigner - 414. Murańka awansował na dziewiąte miejsce - 254.

Za tydzień na olimpijskiej skoczni w Sapporo odbędą się dwa konkursy Pucharu Świata.

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama