Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Kinga Rajda – poważny wypadek w dniu urodzin

Obchodząca we wtorek 20. urodziny Kinga Rajda fatalnie wyglądającym upadkiem zakończyła mistrzostwa Polski w Wiśle. - Jestem bardzo związana z Kingą. Dzisiaj ma urodziny. Bardzo mnie to uderzyło, chciałam jeszcze odwiedzić ją po zawodach - mówiła w rozmowie z Interią nowa mistrzyni Polski Kamila Karpiel.

Karpiel wygrała historyczne, pierwsze mistrzostwa Polski kobiet na dużym obiekcie. Wśród mężczyzn triumfował Tomasz Pilch. Niestety loteryjne zawody, w deszczu i wietrze, zostały przerwane po poważnie wyglądającym upadku Rajdy. Ostatecznie za końcowe uznano wyniki po pierwszej serii. Rajda i Joanna Szwab zajęły ex aequo drugie miejsce. 

Na szczęście już pierwsza diagnoza Kingi Rajdy była optymistyczna. Młoda zawodniczka jest przytomna i można z nią rozmawiać, choć jest mocno poobijana. Szczegółowe badania w szpitalu w Bielsku-Białej potwierdziły, że zawodniczka nie doznała poważnych obrażeń, poza stłuczeniami.

Reklama

- Na warunki wpływu nie mamy. To jest pewne. Zdarzają się jednoseryjne konkursy. Trzeba się z tym pogodzić - komentowała niecodzienne zawody Kamila Karpiel.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Zawodniczki coraz odważniej "atakują" na dużych skoczniach. - Od tego sezonu dużo więcej trenujemy na takich obiektach. Niezmiernie cieszymy się, że będzie coraz więcej konkursów Pucharu Świata na takich obiektach, bo walczyłyśmy o to bardzo długo - skomentowała nowa mistrzyni Polski.

Z tym wiąże się jednak coraz więcej niebezpieczeństw. - Skoki na tym polegają. Piszemy się na ryzyko kontuzji - powiedziała Karpiel.

19-letnia zawodniczka cieszyła się ze złotego medalu, choć przeraził ją upadek bliskiej koleżanki.

- Jestem bardzo związana z Kingą. Dzisiaj ma urodziny. Bardzo mnie to uderzyło. Chciałam dzisiaj odwiedzić ją po zawodach, chciałam spędzić z nią trochę czasu - mówiła. Jak zapewnia, gdyby nie przerwano konkursu, byłaby w stanie rywalizować w drugiej serii.

Z Wisły Waldemar Stelmach

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

------------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj 20 000 złotych - kliknij.

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama