Reklama

Reklama

​Skoki narciarskie. Kazimierz Długopolski: Czekamy na cud, gorzej być nie może

Kazimierz Długopolski surowo ocenił stan polskich skoków narciarskich. Kadra narodowa startująca w Pucharze Świata spisuje się rozczarowująco, a przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi trudno o jakiekolwiek pozytywne sygnały. Potrzeba zmian w sztabie szkoleniowym - twierdzi trener w wywiadzie z "TVP Sport".

Cieszący się uznaniem polski trener nie wierzy w sukces polskich skoczków narciarskich na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, ale nie wyklucza medalu "Tylko brąz i tylko wtedy, gdy będą panowały ekstremalne warunki. Wówczas światowa czołówka może się potknąć" - powiedział w rozmowie z Filipem Kołodziejskim.

Skoki narciarskie. Kazimierz Długopolski nie wierzy w powodzenie działań Michala Doleżala

"Sztab szkoleniowy poszedł va banque. Żadna kadra tak nie postąpiła. Ci, którzy mogli, startują. U nas się czeka na cud. Gorzej być nie może. Ewentualnie pojawi się wyczekiwana zmiana na lepsze. Michal Doleżal i spółka stwierdzili, że tylko przerwa w rywalizacji przed igrzyskami może coś pomóc." - twierdzi Długopolski.

ReklamaDługopolski jest zwolennikiem gruntownych zmian i nie widzi innych opcji dla obecnego kształtu reprezentacji Polski "Nie widzę opcji, by ci szkoleniowcy dali radę coś zmienić. Nie powiem, że trzeba ich wyrzucić, ale potrzeba innych działań. Jeśli nadal będziemy powielać ten trening, nie pójdziemy do przodu. Patrząc na polskich szkoleniowców, to... chyba zostają tylko osoby spoza kraju." - oznajmił dla "TVP Sport".

PŚ w Titisee-Neustadt. O której niedzielny konkurs?

W niemieckim Titisee-Neustadt odbędzie się w niedzielę drugi konkurs indywidualny Pucharu Świata podczas tego weekendu. Po sobotnich zmaganiach nowym liderem Pucharu Świata został Karl Geiger, który również okazał się najlepszy w zawodach. Słabo spisali się Polacy, a jedynie Jakub Wolny zdobył punkty.

 

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy