Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Karl Geiger zakażony koronawirusem

Karl Geiger, świeżo upieczony mistrz świata w lotach narciarskich, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. To stawia pod znakiem zapytania jego udział w 69. Turnieju Czterech Skoczni.

27-letni zawodnik nie miał objawów chorobowych. Przeszedł jedno z planowych badań, które u skoczków narciarskich w dobie pandemii wykonywane są regularnie. Wynik testu nie pozostawia wątpliwości.

Niemiecki Związek Narciarski (DSV) poinformował, że Geiger skierowany został na kwarantannę.

- Nic mi nie jest, nadal czuję się dobrze. Jestem teraz na kwarantannie i będę regularnie przechodził testy - powiedział skoczek, który w miniony weekend sięgnął w Planicy po tytuł mistrza świata w lotach. Dołożył do tego srebrny krążek w rywalizacji drużynowej. W poniedziałek został ojcem - na świat przyszła jego córka Luisa.

Reklama

Na pewno nie zobaczymy go w pucharowych zawodach, które w najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się w szwajcarskim w Engelbergu. Jego start w Turnieju Czterech Skoczni stoi pod znakiem zapytania. Kwalifikacje do pierwszego konkursu cyklu odbędą się 28 grudnia w Oberstdorfie, rodzinnym mieście Geigera. 

To pierwszy przypadek infekcji w niemieckiej reprezentacji. I jak na razie odosobniony. Władze DSV poinformowały, że reszta zawodników jest zdrowa. Drużyna w czwartek wyruszyła do Szwajcarii. 

UKi

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij

 Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama