Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Kariera Gregora Schlierenzauera pod znakiem zapytania

Austriacki skoczek narciarski nie dostał miejsca w kadrze narodowej na najbliższy sezon. Choć nikt nie zamyka przed nim drogi, trudno dziś odpowiedzieć na pytanie, czy Gregor Schlierenzauer zdecyduje się na kontynuowanie kariery.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami zabrakło miejsca w reprezentacji narodowej Austrii dla Gregora Schlierenzauera. Skoczek narciarski, choć na swoim koncie ma pokaźną liczbę sukcesów, już od dłuższego czasu nie potrafi zażegnać sportowego kryzysu.

Jak podaje portal Laola1.at, 31-latek nie podjął jeszcze decyzji w sprawie kontynuowania lub zakończenia sportowej kariery.

Na początku czerwca Schlierenzauer ma przejść kolejne badania kolana. Wtedy ma zadecydować, czy rozpoczyna ponowną walkę o powrót na skocznię i czy ta przede wszystkim jest dla niego możliwa.

Reklama

Bez wsparcia finansowego dla Schlierenzauera

Jak zaznacza związek narciarski opcja kontynuacji kariery dla skoczka jest wciąż aktualna. Mario Stecher, który stoi na czele austriackich skoków przyznał w wywiadzie ze stacją ORF, że rekordzista w liczbie zwycięstw w Pucharze Świata nie został powołany do kadry z uwagi na niezadowalające wyniki ubiegłej zimy.

Gregor Schlierenzauer finansowo będzie musiał radzić sobie sam, ale nadal będzie mógł korzystać z infrastruktury sportowej, na której trenował dotychczas.

W minionym sezonie skoczek punktował dwa razy zajmując 24. i 30. miejsce w szwajcarskim Engelbergu. W większości konkursów nie wziął jednak udziału. 

A

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama