Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Kamil Stoch wróci do treningów w przyszłym tygodniu

Dobre wieści dla Kamila Stocha! Trzykrotny mistrz olimpijski jest bliski zażegnania swoich problemów z kostką i do treningów wróci już prawdopodobnie w najbliższym tygodniu.

Kamil Stoch na początku letniego sezonu zmagał się z nieprzyjemną przygodą. Opuchnięta kostka nie pozwoliła mu na występ w inaugurujących cykl Letniego Grand Prix zawodach w Wiśle.

Orzeł z Zębu wygrał wówczas piątkowe kwalifikacje, ale w konkursach nie dał rady już wystąpić. W tym tygodniu Stoch przeszedł badanie rezonansem magnetycznym, podczas którego zdiagnozowano lekkie naciągnięcie operowanej jesienią kostki.

Kamil Stoch wkrótce wróci do treningów

Według lekarzy nie ma już powodów do niepokoju i polski zawodnik w przyszłym tygodniu będzie mógł wznowić treningi.

- Po operacji znów chciałem normalnie trenować i wziąć udział w zawodach w Wiśle, dlatego przyspieszyłem z powrotem. Moje dobre skoki w Wiśle pokazały, że niekoniecznie potrzebuję tak dużo treningu na skoczni, ponieważ technika skoku jest dobra i nie ma zbyt wielu rzeczy do poprawy - powiedział Stoch, cytowany przez oficjalną stronę FIS.

Reklama

Mimo tego Stocha zabraknie podczas najbliższych zawodów w Courchevel. Trener Michal Doleżal postanowił, że w zawodach 7 sierpnia wezmą udział Jakub Wolny, Stefan Hula, Maciej Kot, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała oraz Klemens Murańka.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje