Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Jernej Damjan zakończył sportową karierę

Reprezentant Słowenii w skokach narciarskich ogłosił zakończenie sportowej kariery. Jernej Damjan odkłada narty na półkę po 15 latach rywalizacji w Pucharze Świata.

Słoweński skoczek narciarski podjął decyzję o zakończeniu kariery. Informację o tym przekazał swoim fanom w czwartek.

Jernej Damjan na swoim koncie ma niemało sukcesów. W Pucharze Świata rywalizował 15 lat.

"W życiu każdego człowieka nadchodzi czas na zmianę, a w karierze każdego skoczka przychodzi czas pożegnania się z lataniem. Dla mnie ten czas jest teraz. Niesamowity sport, jakim są skoki narciarskie, był numerem jeden w moje życie od prawie 28 lat, ale teraz moje ciało podpowiada mi, że ma dość" - napisał na Facebooku 37-latek.

Damjan wyznał, że dzięki skokom miał okazję przeżyć naprawdę wiele wspaniałych chwil i sporo się nauczyć. Jego kariera była zarówno okazją do łez z radości, jak i smutku.

Reklama

Damjan - medalista mistrzostw świata

"Spotkałem mnóstwo niesamowitych ludzi, podróżowałem w niezapomniane miejsca i oprócz skoków, starałem się przyswoić całą wiedzę, jaką teraz posiadam" - dodał były już skoczek.

Jernej Damjan na swoim koncie ma między innymi dwa brązowe medale mistrzostw świata wywalczone w drużynie. Dwukrotnie razem ze swoim zespołem stawał też na podium światowego czempionatu w lotach narciarskich. Słoweniec ośmiokrotnie plasował się w pierwszej trójce zawodów z cyklu Pucharu Świata, z czego dwukrotnie wygrywał. 

AB

Reklama

Reklama

Reklama