Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Jakub Wolny: Niestety będę musiał oddać plastron

Jakub Wolny triumfował w sobotnim konkursie letniego Grand Prix w Wiśle. W niedzielę musiał zadowolić się szóstym miejscem. - "Szałowe" skoki dopiero przyjdą - zapowiada 26-letni skoczek.

Po sobotniej wygranej Wolny zajął fotel lidera klasyfikacji generalnej LGP, dzień później spadł na trzecią lokatę, a na pierwsze miejsce wskoczył niedzielny zwycięzca Dawid Kubacki, który ma tyle samo punktów co Austriak Jan Hoerl.

Jakub Wolny: Plastron do oddania

- Niestety będę musiał oddać plastron - śmiał się Wolny. Ale nie narzekał na swoje skoki.

- Te niedzielne skoki też były całkiem dobre. Jeszcze nie "szałowe", bo takie dopiero przyjdą, ale cały ten weekend oceniłbym pozytywnie. Każdy mój skok był na solidnym poziomie i byłem cały czas w czołówce. Może ten ostatni był odrobinę gorszy, ale też w porządku - ocenił.

Reklama

Jak podkreślił, nie musiał specjalnie walczyć ze stresem, mimo nowej sytuacji, jaką było zwycięstwo w konkursie i start z ostatnim numerem dzień później.

-  Udało mi się dzisiaj od tego odciąć. Nie patrzyłem na to, jaki mam numer czy kolor plastronu. Nawet było łatwiej, bo nie musiałem sprawdzać, czy wziąłem swój numer - żartował.

Jakub Wolny: Do Chorwacji i na Hungaroring

Teraz nasi skoczkowie mają czas na krótkie wakacje.

- Jest trochę psychiczne zmęczenie. Odczuwam skutki tych wszystkich ciężkich treningów. Fajnie, że mamy teraz odpoczynek. Choć wydaje mi się, że fizycznie jestem w dobrej dyspozycji - powiedział Wolny.

Wakacyjne plany? - Jadę do Chorwacji z narzeczoną, a później na Węgry na Hungaroring, gdzie odbędzie się wyścig Formuły 1. Wybieram się tam ze Stefanem Hulą i jego żoną. Jedzie też Paweł Wąsek i Andrzej Stękała - zdradził nasz skoczek.

Z Wisły Waldemar Stelmach

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL