Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Halvor Egner Granerud z Kryształową Kulą! „To niesamowite”

To już pewne, że Halvor Egner Granerud w Planicy uniesie w górę Kryształową Kulę. Norweg zapewnił sobie zwycięstwo już teraz z uwagi na przerwę w kalendarzu Pucharu Świata po mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym.

W czwartek potwierdziło się, że najbliższy pucharowy konkurs odbędzie się dopiero 25 marca w Planicy. Tym samym w kalendarzu powstała spora luka, a Halvor Egner Granerud stał się pewny tego, że został triumfatorem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Reklama

Norweg tej zimy na swoim koncie ma już 13 podium Pucharu Świata, w tym 11 zwycięstw. Aktualnie w "generalce" drugiego Markusa Eisenbichera wyprzedza aż o 536 punktów.

"To wciąż wydaje się niesamowite"

"Kolejny bardzo emocjonujący dzień. Nawet jeśli wydawało się to w ciągu ostatnich kilku tygodni i miesięcy bardzo prawdopodobne, wciąż zdaje się niesamowite, że udało się to potwierdzić" - napisał na Twitterze Granerud.

Podczas trwających mistrzostw świata w Oberstdorfie 24-latek wywalczył czwarte miejsce na obiekcie normalnym oraz zawiesił na szyi srebrny medal za występ w konkursie drużyn mieszanych. Skoczek nie będzie mógł jednak starać się o sukces w kolejnych zawodach indywidualnych oraz w rywalizacji drużynowej. Wszystko przez pozytywny wynik testu na koronawirusa.

AB
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje