Reklama

Reklama

Skoki narciarskie: Halvor Egner Granerud ambasadorem organizacji Right to Play

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich Halvor Egner Granerud został kolejnym ambasadorem międzynarodowej organizacji Right to Play - starającej się umożliwić dzieciom pokonywanie traumy wojny oraz skutków biedy i chorób poprzez zabawę.

Organizacja (dawniej Olympic Aid) założona została przed 20 laty przez czterokrotnego mistrza olimpijskiego w łyżwiarstwie szybkim Norwega Johana Olava Kossa.

Reklama

Pomaga dzieciom żyjących w niekorzystnych obszarach świata poprzez zabawę i zajęcia sportowe. Celem jest rozwijanie ich umiejętności i umożliwienie poprzez zabawę i sport zapomnienie o traumatycznych przeżyciach. Siedzibą organizacji działającej w ponad 20 krajach świata jest Toronto.

Wybór Graneruda został umotywowany jego pracą w przedszkolu w Trondheim latem ubiegłego roku, w którym pracował m.in. z wieloma dziećmi uchodźców z wielu krajów oraz obecnymi "bajecznymi" wynikami, które "inspirują i dają nadzieję na przyszłość milionom dzieci".

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Wielu norweskich sportowców jest ambasadorami organizacji m.in. alpejczyk Aksel Lund Svindal, biegaczka narciarska Therese Johaug i biathlonista Tarjei Boe.

Wśród kilkudziesięciu ambasadorów z wielu krajów reprezentujących różne dyscypliny sportu znajdował się do wtorku tylko jeden skoczek narciarski - Szwajcar Andreas Kuettel.

Zbigniew Kuczyński

Dowiedz się więcej na temat: Halvor Egner Granerud | skoki narciarskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje