Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Gregor Schlierenzauer walczy o bilet na mistrzostwa świata

Zbliżające się konkursy Pucharu Świata w Willingen są dla skoczków ostatnią próbą przed mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym. Kilku zawodników już wie, że nie przystąpi do walki o medale. Dla niektórych wciąż toczy się walka o zaufanie trenerów. Jednym z nich jest Gregor Schlierenzauer.

Schlierenzauer nie ma przed sobą łatwego zadania. Choć jego forma w trwającym sezonie pozostawia wiele do życzenia, Austriak wrócił po przerwie do rywalizacji w Pucharze Świata i stara się o powołanie do reprezentacji na mistrzostwa świata w Seefeld.

Jeden z najbardziej utytułowanych skoczków w historii, minionej niedzieli w Lahti zajął 30. miejsce po skokach na odległość 114 i 102 m. Spośród jego kolegów z kadry lepsze wyniki zanotowali: Clemens Aigner (26. pozycja), Manuel Fettner (23.), Jan Hoerl (20.), Michael Hayboeck (13.), Philipp Aschenwald (11.) oraz Stefan Kraft (czwarta).

Reklama

W sobotnim konkursie indywidualnym reprezentant Austrii wywalczył wraz ze swoją drużyną pierwsze miejsce. Gdyby był to konkurs indywidualny, skoczek uplasowałby się na 18. pozycji (120,5 i 117,5 m).

Poprzednio Schlierenzauer w Pucharze Świata wystąpił na początku grudnia w Niżnym Tagile. Nic dziwnego, że w klasyfikacji generalnej zajmuje dopiero 46. miejsce z 23 punktami.

Adreas Felder - trener reprezentacji Austrii w skokach narciarskich - na mistrzostwa świata może zabrać ze sobą tylko sześciu podopiecznych.

Schlierenzauer powalczy w Willingen Five obok: Krafta, Daniela Hubera, Hoerla, Hayboecka, Fetnnera, a także Aschenwalda.  

"Schlieri", 53-krotny zwycięzca konkursów Pucharu Świata, być może po weekendzie dowie się, że pojedzie na swoje siódme mistrzostwa globu.

Skoczek w swoim dorobku ma jeden złoty i trzy srebrne medale MŚ zdobyte w konkursach indywidualnych oraz cztery złote, jeden srebrny i jeden brązowy "krążek" zdobyte drużynowo. Może też pochwalić się srebrem z konkursu mieszanego we włoskim Val di Fiemme.

Mistrzostwa świata w Seefeld potrwają od 19 lutego do 3 marca.

Program zawodów w Willingen:

piątek, 15 lutego

13.30 - oficjalny trening

15.45 - pierwsza seria konkursu drużynowego

18.15 - kwalifikacje

sobota, 16 lutego

15.00 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

niedziela, 17 lutego

14.15 - kwalifikacje

15.15 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje