Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Gregor Schlierenzauer poza kadrą Austriaków na Puchar Świata w Zakopanem

Gregor Schlierenzauer nie znalazł się w kadrze Austrii na zbliżające się konkursy Pucharu Świata w Zakopanem. Trener Andreas Widhoelzl nie ukrywa, że dawny mistrz ma niewielkie szanse, by pojechać na mistrzostwa świata.

"Schlieri" w tym sezonie punktował zaledwie dwukrotnie, meldując się w trzeciej dziesiątce konkursów w Egnelbergu. Po raz ostatni zaprezentował się w akcji podczas poprzedniego konkursu PŚ w Zakopanem, w którym zajął 38. miejsce. Od tamtej pory trenuje w kraju, lecz jego progres nie jest zbyt duży.

Reklama

Trener Widhoelzl nie włączył 31-latka do kadry na konkursy PŚ w Zakopanem, będące przedostatnimi przed mistrzostwami świata w Oberstdorfie. Szkoleniowiec przyznał austriackim mediom, że na ten moment ma już czterech "pewniaków" do walki o medale. To Stefan Kraft, Philipp Aschenwald, Daniel Huber i Michael Hayboeck. Dodatkowo, w dobrej formie znajduje się Jan Hoerl, który ma największe szanse by uzupełnić skład.

Dla Schlierenzauera wysoce prawdopodobny brak powołania będzie kolejną już, gorzką pigułką. Przed dwoma laty nie wystąpił w MŚ w Seefeld.

Austrię w konkursach PŚ w Zakopanem reprezentować będą: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Philipp Aschenwald, Daniel Huber, Jan Hoerl, Thomas Lackner i Ulrich Wohlgenannt.

TCReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje