Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. FIS Cup w Szczyrku z mistrzem olimpijskim?

We wtorek skoczkowie narciarscy zmierzą się w zawodach z cyklu FIS Cup. Na obiekcie Skalite w Szczyrku zobaczymy nie tylko skoczków z Polski. Możliwe, że na liście startowej pojawi się między innymi Andreas Wellinger, który aktualnie przebywa właśnie w Szczyrku.

Skoki narciarskie to nie tylko Puchar Świata i walka w pierwszoligowych zawodach o punkty do klasyfikacji generalnej. Już we wtorek w Szczyrku odbędzie się kolejna edycja rywalizacji z cyklu FIS Cup.

Polski Związek Narciarski ogłosił, że na Skalite wystąpi 20 skoczków i 9 skoczkiń z Polski. Jak się okazuje do grona "Biało-Czerwonych" mogą dołączyć również czołowi niemieccy zawodnicy.

Aktualnie w Szczyrku przebywa Adreas Wellinger, który wszystko wskazuje na to, że również zmierzy się z w zawodach FIS Cup. Być może do mistrza olimpijskiego dołączy również Richard Freitag.

Reklama

"Nowy dzień - nowa szansa. Nowy tydzień - nowe wyzwanie" - napisał wczesnym poniedziałkowym popołudniem Wellinger za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zarówno Freitag, jak i Wellinger nie zmieścili się w kadrze na zawody Pucharu Świata w Zakopanem. Być może występ w niższych rangą zawodach będzie sposobem podopiecznych Stefana Horngachera na powrót do formy. 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie.

Sprawdź!

A

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje