Reklama

Skoki narciarskie dzisiaj. O której konkurs w Vikersund? Gdzie oglądać na żywo Raw Air 2023?

W niedzielę 19 marca odbędzie się ostatni konkurs skoków narciarskich w ramach turnieju Raw Air 2023. Zawodnicy będą rywalizowali w zawodach indywidualnych Pucharu Świata w Vikersund. Jak poradzą sobie Polacy tym razem na obiekcie Vikersundbakken? Sprawdź, o której godzinie dzisiaj skoki. Wskazujemy, gdzie oglądać transmisję konkursu w Norwegii w tv i online stream na żywo. Tekstowa relacja live dostępna będzie w Interii.

Piotr Żyła/Jure Makovec/AFP/AFP

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych. 

Skoki narciarskie dzisiaj. Gdzie oglądać konkurs Raw Air 2023 w Vikersund? Transmisja tv i stream online na żywo

Transmisja konkursu w ramach Pucharu Świata w Vikersund dostępna będzie 19 marca w tv na kanałach TVN i Eurosport 1. Finałową rywalizację w Raw Air 2023 można oglądać również online stream na żywo na Polsat Box Go i w Playerze. Skoki narciarskie można obejrzeć dzisiaj również na urządzeniach mobilnych. Wyniki LIVE zawodów można śledzić w serwisie Interia Sport

Skoki narciarskie w Pucharze Świata powróciły w tym sezonie do Vikersund po czterech latach. Pierwszym Polakiem, który wygrał w tym miejscu był Kamil Stoch w kampanii 2016/17. Wcześniej na podium stali także Stanisław Bobak (2. miejsce w 1980 roku), Piotr Fijas (3. miejsce w 1986 r.) oraz Adam Małysz (3. miejsce w 2011 r.). Ponadto dwukrotnie nasza kadra uplasowała się na podium w zmaganiach drużynowych (2x 2. miejsce - w 2017 i 2018 r.). 

Raw Air 2023: Vikersund. O której godzinie skoki w niedzielę 19 marca? (indywidualny konkurs Pucharu Świata)

Ostatni konkurs ramach cyklu Raw Air 2023 w Vikersund rozpocznie się o godzinie 16.00, w niedzielę 19 marca. Zanim wystartuje walka o Punkty PŚ na arenie Vikersundbakken przeprowadzone zostaną kwalifikacje (prolog). Zawodnicy oddadzą skoki w eliminacjach o godzinie 14.30. W nich weźmie udział sześciu Polaków: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała

Sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich zakończy się 2 kwietnia. Kampanię zamknie indywidualny konkurs na mamucie w Planicy. W Słowenii dojdzie do dwóch konkursów indywidualnych oraz jednych zmagań drużynowych. Wcześniej jednak zawodnicy udadzą się do fińskiego Lahti, gdzie w dniach 25-26 marca wezmą udział zarówno w rywalizacji pojedynczej, jak i zespołowej. Łącznie w sezonie 2022/23 PŚ zostaną rozegrane jeszcze cztery konkursy indywidualne (z dzisiejszym w Vikersund) oraz dwa drużynoweTUTAJ sprawdzisz aktualną klasyfikację PŚ. 

Materiał zawierał linki partnerów reklamowych.

Dawid Kubacki po zwycięstwie w Lillehammer. WIDEO/Patryk Sporysz/PZN
Kamil Stoch/AFP
Dawid Kubacki/AL BELLOGETTY IMAGES NORTH AMERICAGetty Images via AFP/AFP
Piotr Żyła/AFPINTERIA.PL

Zobacz także

Sportowym okiem