Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Domen Prevc wraca do rywalizacji w Pucharze Świata

Najmłodszy z braci Prevców - Domen - znalazł się w składzie reprezentacji Słowenii na najbliższe konkursy Pucharu Świata w Klingenthal. Do rywalizacji wciąż nie może powrócić Peter, który przebywa w izolacji.

Przypomnijmy: przed zawodami w Willingen pojawiła się informacja o dodatnim wyniku testu u Petera. Został od poddany izolacji, podczas, gdy na kwarantannie wylądował mający z nim bliski kontakt Domen. Pozbawiona całej trójki braci (wcześniej zakazić zdążył się Cene) reprezentacja Słowenii wyjechała do Niemiec w mocno eksperymentalnym składzie, nie wykorzystując nawet pełnej, przysługującej jej puli zawodników. Zaprezentowało się tylko pięciu skoczków z tego kraju, w tym absolutny debiutant - Lovro Kos.

Testy przeprowadzone u Domena dały wynik negatywny, więc zawodnik został włączony do kadry na PŚ w Klingenthal. Cene wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w Willingen (odbędą się tam trzy konkursy), zaś Peter pozostaje na kwarantannie. 

Reklama

Obok najmłodszego z Prevców w akcji zaprezentują się także Anze Lanisek, Bor Pavlovcić, Ziga Jelar, Tilen Bartol i Timi Zajc.

Na Vogtland Arenie odbędą się dwa konkursy indywidualne.

TC

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL