Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Dimitrij Wasiljew zakończył karierę

41-letni skoczek narciarski powiedział dość. Dimitrij Wasiljew postanowił zakończyć karierę sportową. Teraz czekają na niego nowe wyzwania związane z rozwojem dyscypliny.

Dimitrij Wasiljew nie powalczy już ze światową czołówką w zawodach z cyklu Pucharu Świata. 41-letni skoczek narciarski zdecydował się zakończyć sportową karierę.

Rosjanin podjął taką decyzję po serii kontuzji, które w ostatnim czasie go trapiły. Jak informuje jednak serwis Skisport.ru, Wasiljew nie rozstanie się na dobre z ukochaną dyscypliną. Ma bowiem wspierać sportowców jako członek rosyjskiego sztabu szkoleniowego. Jego misją będzie pomoc w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

Urodzony w 1979 roku były już skoczek narciarski, debiut w Pucharze Świata zaliczył w grudniu 1998 roku w Harrachovie. Rok później w listopadzie zdobył swoje pierwsze punkty w tym cyklu.

Reklama

Niepisany rekordzista świata

W 2001 roku Rosjanin pierwszy raz wdrapał się na pucharowe podium.

Jest autorem nieuznanego rekordu świata w długości skoku. W 2015 roku pofrunął 254 metry, ale nie zdołał ustać swojej próby.

Jego najlepszym wynikiem podczas igrzysk olimpijskich jest dziesiąte miejsce indywidualnie w Pragelato w 2006 roku. Rok później na mistrzostwach świata w Sapporo zajął siódmą lokatę.

AReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje