Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Były skoczek Maximilian Mechler trenerem niemieckiej reprezentacji kobiet

Niemiecki Związek Narciarski ogłosił zmianę na stanowisku trenera reprezentacji narodowej pań. Od teraz stanowisko objął były skoczek narciarski Maximilian Mechler.

Reklama

W piątek poznaliśmy nazwisko nowego trenera kobiecej reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich. Tamtejszy związek narciarski ogłosił, że stanowisko po Andreasie Bauerze przejmie Maximilian Mechler.

Reklama

37-letni były skoczek narciarski przyznał, że już nie może doczekać się nowych wyzwań.

Doświadczenie srebrnego medalisty mistrzostw świata

"Naprawdę nie mogę doczekać się nowych zadań i współpracy z zespołem. Andreas Bauer wykonał znakomitą pracę w ciągu ostatnich dziesięciu lat i ukoronował swoją epokę, zdobywając złoty medal w rywalizacji mieszanej podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie" - powiedział nowy szkoleniowiec.

Mechler jako skoczek zadebiutował w Pucharze Świata w styczniu 2000 roku. Podczas mistrzostw świata w lotach narciarskich w 2012 roku wywalczył wraz z drużyną srebrny krążek.

W minionym sezonie trzon reprezentacji kobiet w skokach narciarskich stanowiły: Katharina Althaus, Selina Freitag, Luisa Goerlich. Juliane Seyfarth, Ramona Straub oraz Catarina Vogt.

A

Dowiedz się więcej na temat: skoki narciarskie | skoki narciarskie kobiet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje