Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Bartosz Czyż zrezygnował ze skakania

Jak poinformował Adam Małysz na portalu skaczemy.pl, Bartosz Czyż podjął decyzję o rezygnacji ze skakania. 20-letni sportowiec był członkiem kadry B i był uznawany za jedną z nadziei polskich skoków narciarskich.

Zaskakująca informacja tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu zimowego dotarła do fanów skoków narciarskich z ust Adama Małysza. Dyrektor sportowy do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej powiedział, że Bartosz Czyż zdecydował się nie kontynuować kariery sportowej.

Decyzja 20-latka o przerwaniu treningów może być zaskakująca, bowiem jeszcze nie tak dawno skoczek był uznawany za jeden z większych talentów młodego pokolenia zawodników. Członek kadry B notował co prawda ostatnio gorsze wyniki, ale wciąż wierzono, że jego forma wróci na dobre tory.

Reklama

Słabsze wyniki skłoniły reprezentanta Polski do decyzji o wczesnym zakończeniu kariery. Skoczek borykał się z problemem zbyt niskiej wagi. W krótkim czasie znacznie urósł, co stanowiło dodatkowe utrudnienie w pracy nad osiągnięciem wysokiej i stabilnej formy.

Bartosz Czyż zadebiutował pod polską flagą w 2015 roku w Kranju podczas zawodów z cyklu FIS Cup. Przed rokiem w Zakopanem wystąpił pierwszy raz w Pucharze Świata. Reprezentant klubu WSS Wisła był medalistą mistrzostw Polski. W niedawno rozgrywanych w Szczyrku letnich mistrzostwach Polski, zdobył razem z drużyną srebrny krążek.

AB

Dowiedz się więcej na temat: Bartosz Czyż | skoki narciarskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL