Skoki narciarskie. Andreas Bauer trenerem roku

Niemiecki Olimpijski Związek Sportowy (DSOB) przyznał tytuł "Trenera Roku" Andreasowi Bauerowi, który poprowadził kadrę niemieckich skoczkiń narciarskich do sukcesów na mistrzostwach świata.

55-letni szkoleniowiec miał wielki udział w rozwoju niemieckiej kadry kobiecej w skokach narciarskich.

W kończącym się roku jego zawodniczki wywalczyły trzy medale mistrzostw świata w Seefeld. Zarówno kobieca drużyna, jak i mieszana sięgnęły po złote krążki, a w rywalizacji indywidualnej Katharina Althaus zdobyła srebro.

- Andreas Bauer zasługuje na tę nagrodę bardziej niż ktokolwiek inny - powiedziała Uschi Schmitz, przewodnicząca jury.

Bauer rozpoczął pracę trenera dziewięć lat temu. Wcześniej był skoczkiem narciarskim - raz wygrał zawody Pucharu Świata, a w sumie sześciokrotnie stawał na podium. Brał udział w igrzyskach olimpijskich w Sarajewie (1984).

Od 2005 roku pracował jako trener skoków w niemieckiej kadrze kombinatorów norweskich.