Reklama

Reklama

Skoki narciarskie: Anders Jacobsen tylko w kadrze B

Norweski skoczek narciarski Anders Jacobsen, który pod koniec maja 2011 roku zakończył karierę sportową, a w lutym br. wrócił do sportu i niespodziewanie zwyciężył na średniej skoczni w mistrzostwach kraju w Trondheim, został powołany tylko do kadry B.

Początkowo austriacki trener Norwegii Alexander Stoeckl w ogóle nie widział Jacobsena w zespole, dopiero po mistrzostwach kraju zdecydował się na powołanie go do kadry B.

"Nie blokujemy Andersowi szans awansu do pierwszego zespołu. Jeżeli podczas letnich startów w zawodach Grand Prix będzie się dobrze prezentował, może zostać powołany do ekipy na zimowy Puchar Świata" - zapewnił kierownik norweskiego zespołu Clas Brede Brathen.

Dodał, że działacze norwescy chcą doprowadzić do sytuacji, aby zmniejszyła się bardzo widoczna różnica klas między Andersem Bardalem a pozostałymi skoczkami. Dlatego stworzono dwie kadry, w których zawodnicy będą walczyli o zimowe nominacje do pierwszego zespołu. Jacobsen ma - zdaniem Brathena - największe szanse na to z kadry B.

Reklama

Składy męskich kadr Norwegii w skokach narciarskich na sezon 2012/2013:

Kadra A: Anders Bardal, Tom Hilde, Rune Velta, Anders Fannemel, Vegard Sklett, Bjoern Einar Romoeren, Andreas Stjernen.

Kadra B: Vegard Swensen, Ole Marius Ingvaldsen, Robert Johansson, Kenneth Gangnes, Atle Pedersen Roensen, Johan Martin Brandt, Anders Jacobsen.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL