Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Adam Małysz skomentował koniec kariery Gregora Schlierenzauera

We wtorek Gregor Schlierenzauer oficjalnie ogłosił zakończenie swojej sportowej kariery. Były już skoczek narciarski wielokrotnie rywalizował między innymi z Adamem Małyszem. Teraz polski gwiazdor skoków narciarskich żegna go w ciepłych słowach i życzy powodzenia na sportowej emeryturze.

Tego można było się spodziewać. Rekordzista pod względem wygranych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich ogłosił, że oficjalnie żegna się z karierą skoczka narciarskiego.

Decyzja Gregora Schlierenzauera podyktowana jest problemami zdrowotnymi oraz trudnościami w powrocie do formy sprzed lat.

Kiedy Austriak odnosił swoje największe sukcesy, podium często dzielił z Adamem Małyszem. Choć ten dawno zakończył już swoją przygodę z zawodowym sportem, doskonale pamięta zaciętą rywalizację z młodszym od siebie skoczkiem i emocje, które razem fundowali kibicom. Teraz Małysz zdecydował się skomentować decyzję kolegi ze skoczni i życzyć mu powodzenia na nowej życiowej ścieżce.

Reklama

Małysz wsparł słowem Schlierenzauera

"Gregor, będzie cię brakowało w tym sportowym świecie, ale życzę ci spełnienia marzeń i powodzenia w realizacji kolejnych celów" - napisał wiślanin na Instagramie.

Teraz fani skoków narciarskich komentują i wspominają czasy największych sukcesów mistrza świata.

"Do dziś pamiętam rywalizacje w Vancouver" - napisał jeden z kibiców. "Kolejny rozdział skoków narciarskich został zamknięty" - napisał ktoś inny.

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje