Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. 38-letni Choi Seou zakończył sportową karierę

Koreański skoczek narciarski po właśnie zakończonym sezonie zimowym zdecydował się zakończyć zawodową karierę skoczka narciarskiego. Dla mającego 38 lat Koreańczyka przyszedł czas na rozwijanie swoich umiejętności jako trener młodszych zawodników.

Południowokoreański skoczek narciarski po minionej zimie postanowił zakończyć sportową karierę.

Choi Seou należał do grona starszych zawodników w stawce. Debiut w Pucharze Świata zaliczył 21 lat temu w Garmisch-Partenkirchen.

38-latek na swoim koncie ma sześć występów na zimowych igrzyskach olimpijskich oraz pięć podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. W dorobku ma między innymi medale wywalczone w drużynie podczas zimowych uniwersjad.

Kolejnych igrzysk nie będzie

Pierwotnie celem skoczka był występ na kolejnych igrzyskach w Pekinie w 2022 roku. Jak przyznał, stan jego zdrowia oraz wyniki pozostawiają jednak wiele do życzenia.

Reklama

Skoczek w oficjalnym oświadczeniu zapowiedział, że nie zamierza zmarnować zdobytego doświadczenia. Po krótkiej przerwie zamierza przyjrzeć się zwiększeniu zainteresowania skokami wśród młodych sportowców w swoim kraju. Chce również zaangażować się w trenowanie juniorów.

Swój najlepszy występ w konkursie PŚ Seou zanotował w Klingenthal w 2007 roku. Zajął wówczas 25. lokatę.

A


Reklama

Reklama

Reklama