Reklama

Reklama

Skoki dzisiaj. Turniej Czterech Skoczni: Oberstdorf. O której kwalifikacje? Gdzie oglądać?

W środę 28 grudnia w Oberstdorfie odbędą się kwalifikacje do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2022/23. Sprawdź, o której godzinie dzisiaj skoki narciarskie. Ilu "Biało-Czerwonych" awansuje do jutrzejszych zawodów? Na TCS Thomas Thurnbichler zabrał sześciu reprezentantów Polski z Dawidem Kubackim na czele. Gdzie oglądać kwalifikacje w Oberstdorfie? Transmisja w tv i stream online na żywo. Tekstowa relacja w Interii.

Dawid Kubacki/AFP

Skoki narciarskie dzisiaj. TCS: Oberstdorf. O której godzinie kwalifikacje?

Kwalifikacje w Oberstdorfie w ramach 71. Turnieju Czterech Skoczni 2022/23 odbędą się w środę 28 grudnia. Zawodnicy rywalizować będą na obiekcie Schattenbergschanze o punkcie konstrukcyjnym 120 metrów (HS wynosi 137 metrów). Kwalifikacje rozpoczną się dzisiaj o godzinie 16.30. Wcześniej, bo o 14.00 skoczkowie wezmą udział w treningu. Rekord obiektu należy do Sigurda Pettersena, który w 2003 roku uzyskał 143,5 metra. 

W kwalifikacjach w Oberstdorfie weźmie udział sześciu Polaków: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Stefan Hula i Jan HabdasTych dwóch ostatnich zawodników wywalczyło miejsce w składzie na TCS za sprawą dobrych wyników w niedawnych mistrzostwach Polski, które odbyły się w Wiśle. Dla Habdasa będzie to debiut w Turnieju Czterech Skoczni. Miejsce w kadrze Thomasa Thurnbichlera stracili na razie zawodnicy, którzy rywalizowali ostatnio w Pucharze Świata - Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch

Przed rokiem TCS wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który wyprzedził Norwegów - Mariusa Lindvika i Halvora Egnera Graneruda. Najlepszy z Polaków - Piotr Żyła ukończył cykl dopiero na piętnastym miejscu. Jednym z faworytów do triumfu w Turnieju Czterech Skoczni 2022/23 jest Dawid Kubackiktóry prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i wygrał już w tym sezonie w czterech konkursach. 

PŚ w Engelbergu: Skrót niedzielnego konkursu. WIDEO (Polsat Sport)/Polsat Sport/Polsat Sport

Turniej Czterech Skoczni. Gdzie oglądać kwalifikacje w środę 28 grudnia? Transmisja tv i stream online na żywo

Kwalifikacje w Oberstdorfie do czwartkowego konkursu TCS można oglądać dzisiaj w tv na kanale Eurosport 1. Transmisja kwalifikacji także online stream na żywo na Polsat Box Go oraz w Playerze. Skoki narciarskie dzisiaj można obejrzeć również na urządzeniach mobilnych. Tekstowe relacje "na żywo" z Turnieju Czterech Skoczni w Interii

Materiał zawierał linki partnerów reklamowych

Zobacz także

Sportowym okiem