Reklama

Reklama

Skocznia w Wiśle wyposażona w tory lodowe

Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle-Malince została wyposażona w tory lodowe, co było warunkiem koniecznym FIS, by w listopadzie zainaugurować na tym obiekcie sezon Pucharu Świata.

Zgodnie z planem osiem dni trwał montaż przez słoweńską firmę nowych torów na rozbiegu skoczni.

Tuż po Pucharze Beskidów rozpoczęto demontaż starych torów, który trwał niespełna dwa dni. 9 września Słoweńcy zakończyli montaż stelażu poziomującego rozbieg oraz torów najazdowych i tym samym zakończyli pierwszy etap prac w Wiśle.

Drugim i zarazem ostatnim etapem realizacji projektu będzie montaż aparatury do obsługi zimowej torów, który rozpocznie się w pierwszej połowie października.

Nowe tory letnie są już gotowe, natomiast na sezon zimowy dodatkowo będzie tworzona na nich warstwa lodu.

Reklama

Rozbieg skoczni zyskał nie tylko nową jakość, ale również nowy wygląd. Nowo powstała konstrukcja torów jest bardziej długotrwała niż ta poprzednia. Stelaż mocujący został wyłożony matą imitującą śnieg, a wysłużone bandy drewniane zastąpiono podwójnym, klejonym szkłem, który poprawia nie tylko estetykę, ale również ułatwia prace trenerom, analizującym pozycję dojazdową zawodnika.

Ostateczne zakończenie modernizacji planowane jest na połowę października. Skocznia jest już gotowa do skakania, a jako pierwsi wiślański obiekt przetestują słoweńscy skoczkowie. Kadra Narodowa Słowenii będzie trenowała w Wiśle od 17 września.

W dniach 17-19 listopada w Wiśle ma odbyć się inauguracja sezonu zimowego 2017/18 Pucharu Świata w skokach.

WS

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy