Reklama

Reklama

Severin Freund wystartuje w Pucharze Świata w Sapporo

Jeden z najlepszych skoczków narciarskich Severin Freund czuje się już lepiej i postanowił wyjechać na konkursy Pucharu Świata do Sapporo.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Niemiec, który w klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje drugie miejsce, nie startował w ostatni weekend w Zakopanem z powodu przepukliny dyskowej.

27-letni Freund, mistrz świata z 2015 roku (wygrał na dużym obiekcie w Falun), pauzował po upadku, do którego doszło w serii próbnej Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku.

Niemiecki skoczek nie wystąpił na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, ale znalazł się w składzie na konkursy w Japonii. Oprócz niego o pucharowe punkty powalczą: Richard Freitag (7. miejsce w PŚ), Andreas Wellinger (9.), Andreas Wank (16.), Stephan Leyhe (23.) i David Siegel (49.), który jest liderem Pucharu Kontynentalnego.

Reklama

Pięć lat temu właśnie w Sapporo Freund odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze.

W klasyfikacji generalnej Freund (779 pkt) ma co raz większą stratę do Słoweńca Petera Prevca (1084). Trzeci jest Norweg Kenneth Gangnes (725). Najlepszy z Polaków Kamil Stoch plasuje się na 18. pozycji (159).

W ekipie biało-czerwonych znaleźli się: Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka i Andrzej Stękała.

W Sapporo kwalifikacje do pierwszych zawodów zaplanowano na piątek o godz. 9 czasu polskiego, natomiast sobotni konkurs rozpocznie się o 8.30. Niedzielne kwalifikacje już o 1. w nocy, zaś początek rywalizacji o 2.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL