Reklama

Reklama

Richard Freitag będzie pauzował dwa miesiące

Niemiecki skoczek narciarski 22-letni Richard Freitag doznał kontuzji stawu skokowego lewej nogi. Lekarze zalecili co najmniej dwumiesięczną przerwę w startach i treningach.

Jego austriacki trener Werner Schuster uważa, że Freitag będzie w stanie wystartować w tradycyjnym Turnieju Czterech Skoczni rozpoczynającym się 28 grudnia w Oberstdorfie.

Niemiec z 736 punktami zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w ostatnim sezonie. W mistrzostwach świata w Val di Fiemme zdobył dwa medale; srebrny w konkursie drużynowym na dużym obiekcie oraz brązowy w mieszanym. Był szósty na skoczni średniej i dużej.

Gospodarzem pierwszych zawodów PŚ w sezonie olimpijskim będzie niemiecka miejscowość Klingenthal. 22 listopada odbędą się kwalifikacje na skoczni HS 140, następnego dnia wieczorem konkurs drużynowy, a 24 indywidualny.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama