Reklama

Reklama

Rewolucja na polskim rynku praw telewizyjnych. TVP traci prawie cały PŚ w skokach!

Rewolucja na rynku praw telewizyjnych w skokach narciarskich. W najbliższym sezonie w TVP będzie można zobaczyć jedynie konkursy w Wiśle i Zakopanem. Reszty zawodów nie będzie już w Telewizji Publicznej. Przejmie je TVN.

Grupa Discovery, która jest właścicielem telewizji TVN oraz Eurosportu, posiada prawa do wszystkich konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich do końca sezonu 2025/26. Długo wydawało się, że nadawca udzieli sublicencji Telewizji Polskiej. Tak się jednak nie stalo.

TVP, na mocy porozumienia z Polskim Związkiem Narciarskim, pokaże konkursy które odbędą się w Polsce, czyli 4 i 5 grudnia zawody w Wiśle, a 15 i 16 stycznia w Zakopanem. Pozostałe konkursy będzie można zobaczyć w telewizji TVN. Niezależnie od tego, transmisje z wszystkich zawodów oraz kwalifikacji będzie można oglądać w Eurosporcie 1.

Reklama

Skoki narciarskie. To spora rewolucja na rynku praw telewizyjnych

To spora rewolucja na rynku praw telewizyjnych, bowiem przez ponad 20 lat skoki gościły na antenie TVP i tam kibice śledzili największe sukcesy Adama Małysza, czy Kamila Stocha. Jeden z ulubionych sportów Polaków pozostanie jednak w otwartej telewizji, choć niektórym na pewno ciężko będzie przyzwyczaić się do tej zmiany.

MP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje