Reklama

Reklama

Rekordowe zainteresowanie konkursem w Zakopanem

Zainteresowanie weekendowym Pucharem Świata w skokach narciarskich w Zakopanem jest rekordowe. Niemal wszystkie bilety zostały już sprzedane - poinformowała odpowiedzialna za sprzedaż wejściówek Agata Wojtowicz.

- Biletów już prawie nie ma, jesteśmy już przy końcówce sprzedaży. Mamy jeszcze bilety na piątkowe kwalifikacje, natomiast na sam konkurs mamy już ostatnie sztuki - powiedziała Wojtowicz.

Na każdy dzień zawodów organizatorzy przygotowali po 22 tysiące biletów. Organizatorzy pozostawili jeszcze pulę biletów, które będzie można kupić w dniu zawodów przy wejściach na Wielką Krokiew. Tradycyjnie wokół skoczni również ustawią się tysiące kibiców. Zamknięta jest już sprzedaż internetowa.

- Po raz pierwszy z takim wyprzedzeniem wyprzedaliśmy bilety. Wygląda na to, że Zakopane stało się Mekką kibiców skoków narciarskich - to fantastyczna impreza. Zakopane w weekend będzie królestwem skoków narciarskich - podkreśliła Wojtowicz.

Reklama

Wielka Krokiew jest już gotowa do przeprowadzenia zawodów. 

- Pogoda nam trochę płata figle, bo raz jest deszcz i wiatr raz pada śnieg, ale jeżeli nie będzie silnego wiatru to bez problemu przeprowadzimy zawody - zapewnił prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak.

Na rozbiegu skoczni jest system utrzymania śniegu, który działa do temperatury otoczenia plus osiem stopni Celsjusza. W pogotowiu jest też azot, który może pomóc utrzymać śnieg na skoczni nawet przy temperaturze +15 st. C.

W Zakopanem na pewno nie wystąpi Simon Ammann, który w finałowej serii konkursu w Bischofshofen po lądowaniu stracił kontrolę nad nartami, przewrócił się i uderzył głową o nawierzchnię zeskoku. Nieprzytomny skoczek doznał wstrząśnienia mózgu oraz obrażeń głowy.

Poza Szwajcarem pod Giewontem wystąpi cała plejada światowych skoczków. 

- Swoją obecność potwierdzili Japończycy, z czego się niezwykle cieszymy, bo nie przyjeżdżali na Wielką Krokiew często z uwagi na konkurs w Japonii w podobnym czasie - wyjaśnił Kozak.

Konkursy w Zakopanem odbędą się 17 i 18 stycznia - w sobotę drużynowy, a w niedzielę indywidualny. Najtańsze bilety - ulgowe, można kupić na piątkowe kwalifikacje za 20 zł. Wejściówki na konkurs kosztują 70 i 80 zł w zależności od sektora. Najdroższe bilety z miejscami siedzącymi w pawilonie kosztują 350 zł. 

Dowiedz się więcej na temat: skoki narciarskie | Puchar Świata w Zakopanem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje