Reklama

Reklama

PZN wydał komunikat. Znów chodzi o Piotra Żyłę

Piotr Żyła wystartuje w zawodach Pucharu Świata, które od piątku do niedzieli przeprowadzone zostaną w niemieckim Willingen. Jego obecność na liście startowej potwierdził w czwartkowy wieczór Polski Związek Narciarski.

Czwartek to dla Piotra Żyły bardzo udany dzień. W godzinach popołudniowych otrzymał negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - drugi w ciągu ostatnich 24 godzin - a wieczorem pojawiła się informacja, że będzie mógł wystartować w zawodach PŚ w Willingen

PŚ w Willingen. Piotr Żyła na liście startowej

"Piotr Żyła otrzymał dwa negatywne wyniki testu na COVID-19 i wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Willingen. W weekend na Muehlenkopfschanze powalczy 7 naszych reprezentantów:  Kinga Rajda, Nicole Konderla, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Stefan Hula i Piotr Żyła" - czytamy w tweecie opublikowanym przez Polski Związek Narciarski.

Reklama

35-letni zawodnik w drogę do Niemiec wyrusza w piątek rano. Tego samego dnia najprawdopodobniej weźmie udział w prologu. Sesję kwalifikacyjną odwołano ze względu na zbyt małą liczbę skoczków zgłoszonych do rywalizacji.  

Zawody w Willingen to próba generalna przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Do stolicy Chin polska ekipa wylatuje w poniedziałek, 31 stycznia

ZOBACZ TEŻ:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama