Reklama

Reklama

PZN przedstawił kadry na sezon 2021/22

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy kadr w narciarstwie klasycznym, narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie na sezon 2021/2022. Jego kumulacją będą igrzyska olimpijskie w Pekinie.

W gronie skoczków narciarskich znalazło się 13 nazwisk, poczynając od Kamila Stocha na Macieju Kocie kończąc, którego los nie był pewny.

Kot w poprzednim sezonie spisywał się słabo. W Pucharze Świata zdobył tylko 17 punktów i pojawiały się głosy, że może nie znaleźć się w kadrze. Ostatecznie w niej pozostał, ale na specjalnych warunkach.

"Maciek jest członkiem kadry, ale będzie miał indywidualny tryb szkolenia" - powiedział PAP sekretarz generalny PZN Jan Winkiel.

Natomiast w gronie kobiet mamy sześć zawodniczek.

Z kolei w biegach narciarskich w kadrze A mamy siedem kobiet, w tym Elizę Rucką, która musi przejść badania lekarskie i dopiero po akceptacji w niej pozostanie, oraz czterech mężczyzn.

Reklama

Natomiast w narciarstwie alpejskim to Maryna Gąsienica-Daniel, która świetnie spisała się w minionym sezonie oraz trzech mężczyzn, ale pod pewnymi warunkami.

Skoki narciarskie

kadra narodowa A mężczyzn

Zawodnicy:

  • Kamil Stoch - KS Eve-nement Zakopane
  • Dawid Kubacki - TS Wisła Zakopane
  • Piotr Żyła - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Jakub Wolny - LKS Klimczok Bystra
  • Stefan Hula - KS Eve-nement Zakopane
  • Klemens Murańka - TS Wisła Zakopane
  • Paweł Wąsek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Tomasz Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Aleksander Zniszczoł - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Andrzej Stękała - AZS Zakopane
  • Kacper Juroszek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Jarosław Krzak - PKS Olimpijczyk Gilowice
  • Maciej Kot - AZS Zakopane

Sztab szkoleniowy:

  • Michał Doležal - trener główny
  • Grzegorz Sobczyk - asystent trenera głównego
  • Maciej Maciusiak - asystent trenera głównego
  • Andrzej Zapotoczny - trener techniczny
  • Radek Žídek - trener techniczny
  • Krzysztof Miętus - trener techniczny
  • Łukasz Gębala - fizjoterapeuta
  • Tomasz Żurawiecki - fizjoterapeuta
  • Kacper Skrobot - serwisant
  • Maciej Kreczmer - serwisant
  • Kamil Skrobot - serwisant

Osoby współpracujące:

  • dr Harald Pernitsch - konsultant naukowy
  • Aleksander Winiarski - lekarz
  • Jakub Kozel - fizjoterapeuta
  • Piotr Krężałek - biomechanik
  • Adam Małysz - Dyrektor Koordynator ds. skoków i KN, konsultant Zarządu PZN
  • Paweł Witczak - Kierownik organizacyjny
  • Anna Karczewska - osoba do kontaktu z mediami

kadra narodowa młodzieżowa-juniorów

Zawodnicy:

  • Jan Habdas - LKS Klimczok Bystra
  • Mateusz Gruszka - AZS Zakopane
  • Szymon Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane
  • Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
  • Adam Niżnik - TS Wisła Zakopane
  • Tymoteusz Amilkiewicz - AZS Zakopane

Zawodnicy rezerwowi*

  • Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra
  • Robert Ryś - LKS Olimpia Goleszów
  • Wiktor Szozda - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Gabriel Kukuczka - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Marcin Wróbel - AZS Zakopane

* szkolenie w ograniczonym zakresie w oparciu o FRKF i w miarę posiadanych środków własnych PZN

Sztab szkoleniowy:

  • Zbigniew Klimowski - trener główny
  • Daniel Kwiatkowski - pełniący obowiązki trenera głównego
  • Grzegorz Miętus - asystent trenera głównego
  • Krzysztof Biegun - asystent trenera głównego
  • Magdalena Wójcik - fizjoterapeutka

Osoby współpracujące:

  • Piotr Fijas - trener współpracujący SMS Szczyrk
  • Wojciech Topór - trener współpracujący SMS Zakopane
  • Adam Małysz - Dyrektor Koordynator ds. skoków i KN, konsultant Zarządu PZN
  • Paweł Witczak - Kierownik organizacyjny

 kadra narodowa kobiet

Zawodniczki:

  • Kinga Rajda - KS AZS AWF Katowice
  • Anna Twardosz - KS AZS AWF Katowice
  • Kamila Karpiel - AZS Zakopane
  • Nicole Konderla - KS AZS AWF Katowice
  • Joanna Szwab - KS AZS AWF Katowice
  • Wiktoria Przybyła - SSR LZS Sokół Szczyrk

Sztab szkoleniowy:

  • Łukasz Kruczek - trener główny
  • Marcin Bachleda - asystent trenera głównego
  • Wojciech Tajner - trener współpracujący
  • Paulina Węgrzyn-Gębuś - fizjoterapeuta

Osoby współpracujące:

  • Aleksandra Pięta - dietetyk
  • Stanisław Szymanik - lekarz
  • Adam Małysz - Dyrektor Koordynator ds. skoków i KN, konsultant Zarządu PZN
  • Paweł Witczak - Kierownik organizacyjny

Kombinacja norweska

kadra narodowa A

Zawodnicy:

  • Szczepan Kupczak - SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Andrzej Szczechowicz - TS Wisła Zakopane
  • Mateusz Jarosz - TS Wisła Zakopane
  • Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane
  • Adam Skupień - LKS Poroniec Poronin

Sztab szkoleniowy:

  • Tomisław Tajner - trener główny
  • Mariusz Hluchnik - asystent trenera głównego
  • Daniel Hankus - fizjoterapeuta
  • Piotr Śliwka - serwisant
  • Wiktor Kubiński - serwisant

kadra narodowa młodzieżowa-juniorów

Zawodnicy:

  • Bartłomiej Kuchta - LKS Poroniec Poronin
  • Jakub Wisełka - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Miłosz Krzempek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Andrzej Waliczek - TS Wisła Zakopane
  • Jan Cudzich - TS Wisła Zakopane
  • Grzegorz Mitręga - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Sztab szkoleniowy:

  • Tomasz Pochwała - trener współpracujący SMS Zakopane
  • Zbigniew Byrdy - trener współpracujący SMS Szczyrk
  • Paweł Słowiok - trener współpracujący TZN

Biegi narciarskie

kadra narodowa A kobiet

Zawodniczki:

  • Izabela Marcisz - Stowarzyszenie Sportowe Prządki Ski
  • Monika Skinder - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Weronika Kaleta - LKS Markam Wiśniowa Osieczany
  • Karolina Kaleta - LKS Markam Wiśniowa Osieczany
  • Karolina Kukuczka - MKS Istebna
  • Hanna Popko - UKS Hubal Białystok
  • Eliza Rucka* - KS AZS AWF Katowice

*Zawodniczka Eliza Rucka przejdzie badania lekarskie i po akceptacji pozostanie w grupie

Sztab szkoleniowy:

  • Martin Bajcicak - trener główny
  • Mateusz Chowaniak - asystent trenera głównego
  • Sven Rakoszek - fizjoterapeuta
  • Jaan Alvela - serwisant
  • Meelis Aasla - serwisant
  • Peep Koidu - serwisant
  • Vacat - serwisant

Osoby współpracujące:

  • Łukasz Tota - fizjolog

 kadra narodowa A mężczyzn

Zawodnicy:

  • Maciej Staręga - UKS Rawa Siedlce
  • Dominik Bury - KS AZS AWF Katowice
  • Kamil Bury - KS AZS AWF Katowice
  • Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka

Zawodnicy rezerwowi:

  • Kacper Antolec - KS AZS AWF Katowice*
  • Michał Skowron - KS AZS AWF Katowice*

*zawodnicy mogą zostać wprowadzeni do grupy późną jesienią po spełnieniu kryteriów sportowych

Sztab szkoleniowy:

  • Lukas Bauer - trener główny
  • Kamil Fundanicz - asystent trenera głównego
  • Andrzej Michałek - asystent trenera głównego, szef serwisu
  • Paweł Gurbisz - fizjoterapeuta
  • Paweł Fundanicz - serwisant
  • Piotr Pilch - serwisant
  • Bartłomiej Rucki - serwisant

 kadra narodowa młodzieżowa mix

Zawodnicy:

  • Sebastian Bryja - UKS Regle Kościelisko
  • Robert Bugara - UKS Regle Kościelisko
  • Piotr Sobiczewski - UKS Rawa Siedlce
  • Łukasz Gazurek - NKS Trójwieś Beskidzka
  • Bartosz Cielniak - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Piotr Jarecki - KS Speed Jasło
  • Adrian Kiełbasa - LKS Erion Ptaszkowa

Zawodniczki:

  • Anna Berezecka - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Zuzanna Fujak - NKS Trójwieś Beskidzka
  • Oliwia Buśko - MKS Halicz Ustrzyki Dolne
  • Weronika Jarecka - LKS Klimczok Bystra
  • Kinga Mareczek - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

Sztab szkoleniowy:

  • Jan Antolec - trener główny
  • Dawid Bril - asystent trenera głównego
  • Mikołaj Michałek - serwisant

Osoby współpracujące:

  • Marcin Rzeszótko - trener SMS Zakopane
  • Wojciech Suchwałko - trenera SMS Zakopane
  • Krzysztof Wańczyk - trener SMS Szczyrk

Narciarstwo alpejskie

kadra narodowa A kobiet

Zawodniczka:

  • Maryna Gąsienica-Daniel - TS Wisła Zakopane

Sztab szkoleniowy:

  • Marcin Orłowski - trener główny
  • Przemysław Buczyński - asystent trenera głównego
  • Claudio Iagher - serwisant

 kadra narodowa A mężczyzn

Zawodnicy:

  • Piotr Habdas - KS AZS AWF Katowice*
  • Michał Jasiczek - SNA Ski Team Zakopane*
  • Jędrzej Jasiczek - SNA Ski Team Zakopane*

* Szkolenie w całości na koszt własny, podpisanie kontraktu zawodniczego warunkiem bycia w Kadrze Narodowej

 kadra narodowa młodzieżowa kobiet

Zawodniczki:

  • Magdalena Łuczak - Mitanski Zakopane
  • Zuzanna Czapska - WKN Warszawa

Sztab szkoleniowy:

  • Iwan Ilanowsky - trener główny
  • Dominik Białobrzycki - asystent trenera głównego
  • Vacat - fizjoterapeutka

Osoby współpracujące:

  • Tomasz Wydra - trener współpracujący

 kadra narodowa młodzieżowa mężczyzn

Zawodnicy:

  • Paweł Pyjas - KS AZS AWF Katowice
  • Michał Michalik - KS AZS AWF Katowice
  • Jan Grodecki - AZS Zakopane
  • Bartosz Szkoła - Mitanski Zakopane
  • Bartłomiej Sanetra - MKS Skrzyczne Szczyrk
  • Przemysław Białobrzycki - KS Beskidy Bielsko-Biała

Sztab szkoleniowy:

  • Matic Skube - trener główny
  • Piotr Wądołowski - asystent trenera głównego
  • Jakub Korpanty - fizjoterapeuta
  • Jakub Grodecki - serwisant

 kadra narodowa juniorek

Zawodniczki:

  • Maja Chyla - KS Yeti
  • Joanna Książek - Team MB Szczyrk
  • Patrycja Florek - KS Narciarnia Nowy Sącz
  • Anna Skarbek-Malczewska - Mitanski Zakopane
  • Aniela Sawicka - KS MMS Dendysski
  • Hanna Zięba - KS Tatra Ski Academy
  • Magdalena Bańdo - Team MB Szczyrk
  • Maja Woźniczka - Team MB Szczyrk
  • Emilia Żółtek - Mitanski Zakopane

Sztab  szkoleniowy:

  • Janusz Starzyk - trener koordynator

*Szkolenie całej grupy w ograniczonym zakresie (akcyjnie) ze środków celowych

kadra narodowa juniorów

Zawodnicy:

  • Wojciech Gałuszka - Team MB Szczyrk
  • Igor Szymański - Team MB Szczyrk
  • Piotr Szeląg - Mitanski Zakopane
  • Błażej Budz - Mitanski Zakopane
  • Jan Łodziński - Team MB Szczyrk
  • Nicholas Czarnik - KS F2 Dawidek Team.pl
  • Juliusz Kierkowski - Team MB Szczyrk

Sztab szkoleniowy:

  • Maciej Bydliński - trener koordynator

*Szkolenie całej grupy w ograniczonym zakresie (akcyjnie) ze środków celowych

Snowboard

kadra narodowa A mix - snowboard alpejski

Zawodniczki:

  • Aleksandra Król - KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Weronika Biela - AZS Zakopane
  • Aleksandra Michalik - AZS Zakopane
  • Maria Chyc - AZS Zakopane
  • Olimpia Kwiatkowska - AZS Zakopane
  • Julia Sitarz - AZS Zakopane

Zawodnicy:

  • Oskar Kwiatkowski - AZS Zakopane
  • Michał Nowaczyk - AZS Zakopane
  • Mikołaj Rutkowski - AZS Zakopane

Sztab szkoleniowy:

  • Oskar Bom - trener główny
  • Piotr Bodziony - asystent trenera głównego
  • Grzegorz Salwierak - trener motoryki
  • Szymon Ładzik - fizjoterapeuta

 kadra narodowa juniorów - snowboard alpejski*

Zawodniczki:

  • Weronika Dawidek - KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Małgorzata Gradzik - KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Zuzanna Galica - KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Olga Kaciczak - AZS Zakopane
  • Natasza Piwowarczyk - KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Karolina Półtorak - KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Natalia Stokłosa - KS F2 Dawidek Team.Pl

Zawodnicy:

  • Maciej Mikołajczyk - KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Patryk Majerczyk - KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Michał Wilk - KS F2 Dawidek Team.Pl

Sztab szkoleniowy:

  • Paweł Dawidek - trener prowadzący
  • Marcin Sitarz - trener współpracujący
  • Marcin Sitarz - trener współpracujący

*Szkolenie całej grupy w ograniczonym zakresie ze środków sponsorów kierunkowych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje