Partner merytoryczny: Eleven Sports

PZN ogłosił szerokie kadry. Zaskoczenie u skoczków

Polski Związek Narciarski ogłosił szerokie kadry na kolejny sezon. Dokładny podział wraz ze sztabami szkoleniowymi będzie znany pod koniec maja po zatwierdzeniu przez zarząd PZN. W kadrze skoczków znalazło się 20 seniorów. To na razie wstępna selekcja, bowiem ostateczny głos i tak należy do trenerów i zarządu. Szerokie kadry to grupa zawodniczek i zawodników, którzy spełnili kryteria, by znaleźć się w kadrze.

Aleksander Zniszczoł/Matthias Schrader/Associated Press/East News/East News

Są w niej wszyscy nasi najlepsi zawodnicy z: Dawidem Kubackim, Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą. Największym zaskoczeniem jest miejsce w szerokie kadrze 24-letniego Wiktora Węgrzynkiewicza z LZS Sokół Szczyrk.

To zawodnik, który w ostatnim czasie pełnił głównie rolę przedskoczka w wielu zawodach. Sam jednak w ostatnim czasie postanowił nieco poważniej zająć się skokami.

Adam Małysz: Nie możemy być w stu procentach zadowoleni z tego sezonu. WIDEO/PZN/PZN

Miejsce w szerokich kadrach stracił za to Jarosław Krzak, którego kiedyś wypatrzył trener Michal Doleżal.

Co ciekawe, ani Węgrzynkiewicz, ani Krzak nie otrzymali wcześniej żadnych informacji.

Kadra kobiet w skokach liczy aż 14 zawodniczek. W szerokim zestawieniu znajduje się m.in. najlepsza obecnie polska specjalistka od kombinacji norweskiej - Joanna Kil.

Skoki narciarskie:

Mężczyźni: Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Maciej Kot, Klemens Murańka, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Kacper Juroszek, Adam Niżnik, Stanisław Majerczyk, Tymoteusz Amilkiewicz, Jan Galica, Marcin Wróbel, Kacper Tomasiak, Łukasz Łukaszczyk, Jan Habdas, Wiktor Węgrzynkiewicz, Tomasz Pilch.

Kobiety: Nicole Konderla, Paulina Cieślar, Anna Twardosz, Wiktoria Przybyła, Sara Tajner, Natalia Słowik, Zuzanna Rapacz, Ewa Frączek, Pola Bełtowska, Joanna Kil, Olivia Brenkus, Julia Wolska, Natalia Łupieżowiec, Magdalena Mąka.

Adam Małysz/Łukasz Kalinowski/East News
Dawid Kubacki/IMAGO/MANUEL GEISSER/Imago Sport and News/East News/East News
Piotr Żyła/ Andrzej Iwanczuk/Reporter
Kamil Stoch/Jure MAKOVEC/AFP
INTERIA.PL

Zobacz także

Sportowym okiem