Reklama

Reklama

Puchar Świata Zakopane. Skandal przed konkursem. Żona Kamila Stocha ujawnia

Spory skandal w świecie polskich skoków narciarskich. I to tuż przed startem konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Zaczęło się od wydawniczej informacji o wypuszczeniu na rynek romansu napisanego przez Waltera Hofera. Rzecz w tym, że w polskiej wersji publikacji na okładce umieszczono zdjęcia polskich skoczków, w tym Kamila Stocha. Żona "Orła z Zębu", Ewa Bilan-Stoch, sprawnie zareagowała i przy okazji wywołała dyskusję i burzę. Oświadczyła, że wizerunek sportowców został wykorzystany bezprawnie.

Walter Hofer jest byłym dyrektorem Pucharu Świata w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, a obecnie konsultantem przy pracach nad planem organizacji konkursów skoków narciarskich na igrzyskach olimpijskich w Val di Fiemme, które odbędą się w 2026 roku. Po tym, jak w 2018 roku ogłosił, że sezon 2019/2020 będzie jego ostatnim na stanowisku szefa PŚ i po ostatecznym przejściu na sportową emeryturę zabrał się za... pisanie.

Na rynku polskim ukazała się właśnie jego książka (wcześniej, w grudniu 2021 roku, wydano ją w Austrii). I nie jest to wcale autobiografia, a... romans. Publikacja nosi tytuł "An-Tin-Ji. Więcej niż sport, więcej niż miłość" i promuje się ją jako "oryginalną opowieść o świecie skoków narciarskich".

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: FATALNE WIEŚCI DLA POLSKICH SKOCZKÓW. JEST REAKCJA DAWIDA KUBACKIEGO

Ewa Bilan-Stoch rozpętała burzę wokół książki Waltera Hofera. Sformułowana poważny zarzut

Głos w sprawie książki, a konkretnie jej okładki, na której widać m.in. Kamila Stocha, zabrała Ewa Bilan-Stoch. "Z kim mogę skontaktować się w sprawie okładki? Z wizerunku zawodników skorzystano bezprawnie" - dopytywała we wpisie na Twitterze.

Szybko okazało się, że na oryginalnej okładce publikacji wydanej na austriackim rynku nie ma polskich skoczków. Jest za to znacznie bardziej wyważony obrazek - rozbieg skoczni

Tymczasem wydawnictwo kontynuuje promocję publikacji Hofera. Udostępniono wypowiedź autora, w której tłumaczył, dlaczego zdecydował się na napisanie romansu. "Wiele razy proszono mnie o napisanie biografii, ale nie byłem zainteresowany takim projektem, więc zamiast tego postanowiłem napisać książkę, która jest opowieścią o skokach narciarskich, zawiera szczegóły techniczne, które fani, mam nadzieję, docenią. Opowiada też o tym co jest wokół sportu, co ten sport napędza i dlaczego warto z tym wszystkim się mierzyć" - wyjaśniał.

CZYTAJ TAKŻE: PUCHAR ŚWIATA: ZAKOPANE. O KTÓREJ GODZINIE DZIŚ KWALIFIKACJE?

KAMIL STOCH: MAM NADZIEJĘ, ŻE TO KWESTIA KILKUNASTU DNI

PUCHAR ŚWIATA: ZAKOPANE. MAŁYSZ DLA INTERII: CZASEM MUSZĘ BYĆ OSTRY DLA DOLEŻALA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje