Reklama

Reklama

Puchar Świata: Zakopane. O której godzinie dzisiaj konkurs drużynowy?

Czas na sobotę ze skokami narciarskimi w Zakopanem w ramach Pucharu Świata. O której godzinie rozpocznie się dzisiaj konkurs drużynowy? Skład reprezentacji Polski nie będzie znany niemal do samego końca przed zawodami. Tekstowa relacja "na żywo" na portalu sport.interia.pl.

Już dzisiaj konkurs drużynowy Pucharu Świata w Zakopanem. Obecny tydzień nie oszczędził kadrowiczów Michala Doleżala. Najpierw jak grom z jasnego nieba na kibiców spadła informacja o kontuzji Kamila Stocha, a w czwartek okazało się, że zakażeni koronawirusem są Dawid Kubacki i Paweł Wąsek. Ostatecznie w piątek przed południem Polski Związek Narciarski poinformował, że Paweł Wąsek, który miał dzień wcześniej pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, został dopuszczony do rywalizacji w Zakopanem

Skoki narciarskie: Zakopane. Konkurs drużynowy - skład inny niż wszystkie

W sobotnim konkursie drużynowym Pucharu Świata w Zakopanem reprezentacja Polski będzie musiała sobie radzić bez dwójki zawodników, którzy przez ostatnie lata decydowali o wynikach naszej kadry - Stocha i Kubackiego. W dotychczasowej historii Polska siedmiokrotnie zwyciężała drużynowo w konkursach Pucharu Świata. We wszystkich tych zawodach w składzie Biało-Czerwonych byli wspomniani zawodnicy. Wąsek z kolei to zawodnik, który mocno aspiruje do drużynowej czwórki na zimowe igrzyska w Pekinie, a te rozpoczną się za trzy tygodnie. 

Reklama

Wobec zaistniałej sytuacji motorem napędowym polskiego zespołu podczas konkursu drużynowego PŚ w Zakopanem powinien być Piotr Żyła, który sześciokrotnie uczestniczył w zwycięskich zmaganiach zespołowych naszej kadry. 

- "Kamil nie będzie skakał wiecznie. Czas, by młodzi dostali swoją szansę. Daje im ją kontuzja Stocha, przypadek losowy. Nie możemy się jednak godzić na to, żeby uznać, że jak nie ma Kamila to kończą się polskie skoki. W Bischofshofen drużyna skakała bez niego i nie było tragedii, choć piąte miejsce nie wszystkich zachwyciło. Dlatego ja jestem bardzo ciekawy co się w sobotę w Zakopanem zdarzy. Drużyna będzie mocno osłabiona, ale Piotrek Żyła musi podjąć się roli lidera. Dziś jest w najlepszej formie w naszej kadrze". - powiedział przed konkursami Pucharu Świata w Zakopanem Adam Małysz (dyrektor PZN) w rozmowie z Dariuszem Wołowskim z Interii

Zobacz też: Fatalne wieści dla polskich skoczków. Jest reakcja Dawida Kubackiego

Skoki: Zakopane. Kadra Polski na konkurs drużynowy

Dopiero po sobotnich treningach (początek 13.30) trener Michal Doleżal ogłosi skład reprezentacji Polski na konkurs konkurs drużynowy Pucharu Świata Zakopanem. W piątek odwołane zostały kwalifikacje z powodu porywistego wiatru, który uniemożliwił zawodnikom skakanie. 

Skoki narciarskie: Zakopane. Kiedy i o której godzinie dzisiaj konkurs drużynowy?

Konkurs drużynowy Pucharu Świata w Zakopanem odbędzie się w sobotę 15 stycznia. Początek zawodów o godzinie 16.00. Wcześniej, bo o 13.30 odbędzie się oficjalny trening. 

Skoki narciarskie. Terminarz Pucharu Świata w Zakopanem. Kiedy konkursy?

Sobota, 15.01.2022
13.30 - Oficjalny trening 
16.00 - Konkurs drużynowy

Niedziela, 16.01.2022
14.30 - Kwalifikacje 
16.00 - Konkurs indywidualny

Skoki narciarskie: Zakopane. Gdzie oglądać konkurs drużynowy w tv i online live stream?

Konkurs drużynowy PŚ w Zakopanem w tv na kanałach: TVP 1, TVP Sport oraz Eurosport 1. Zawody drużynowe można oglądać także online live stream na Polsat Box Go. Tekstowa relacja "na żywo" na sport.interia.pl.

Zobacz też: Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL