Reklama

Reklama

Puchar Świata: Zakopane. O której godzinie dziś kwalifikacje?

Puchar Świata w skokach narciarskich powraca do Polski. W Zakopanem odbędą się dzisiaj kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Sprawdź, o której godzinie skaczą Polacy? Ilu Biało-Czerwonych przebrnie przez kwalifikacje? Tekstowa relacja na sport.interia.pl.

Przed nami pierwszy dzień ze skokami narciarskimi w Zakopanem w ramach Pucharu Świata. Po ponad miesiącu od weekendu z zawodami w Wiśle rywalizacja wraca do Polski. Dzisiaj na Wielkiej Krokwi przeprowadzone zostaną kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego.  

Skoki narciarskie: Zakopane. Kamil Stoch nie wystąpi w kwalifikacjach

Po maratonie związanym z Turniejem Czterech Skoczni i weekendowymi konkursami w Bischofshofen czas na skoki narciarskie w Zakopanem. Do składu Polski nie wraca wycofany z Bischofshofen Kamil Stoch, który szlifował w Polsce formę przed zmaganiami na Wielkiej Krokwi. Trzykrotny złoty medalista olimpijski odniósł kontuzję, która uniemożliwiła mu występy podczas weekendu Pucharu Świata w Zakopanem. 

Zobacz też: Norwescy skoczkowie tracą ważnego sponsora. Z kasków zniknie charakterystyczne logo

Na starcie piątkowych kwalifikacji w Zakopanem nie zabraknie światowej czołówki z Ryoyu Kobayashim na czele. Japończyk ma tylko 74 punkty przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Karlem Geigerem. Do kwalifikacji w Zakopanem przystąpią Polacy, którzy walczyli ostatnio w zmaganiach PŚ, czyli: Piotr Żyła, Andrzej Stękała i Jakub Wolny. Ponadto w Zakopanem wystąpią skoczkowie z tzw. "kwoty krajowej": Stefan Hula, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Kacper Juroszek, Klemens Murańka, Tomasz Pilch i Jan Habdas, który w ostatniej chwili zastąpił w składzie Kamila Stocha. W czwartek okazało się, że zakażeni koronawirusem są Dawid Kubacki i Paweł Wąsek, którzy tym samym mieli nie wystartować podczas weekendu Pucharu Świata w Zakopanem. W piątek po powtórnych testach PCR okazało się, że Wąsek będzie mógł wziąć jednak udział w zmaganiach na Wielkiej Krokwi. Łącznie w Zakopanem skakać będzie zatem 11 Polaków.  

Reklama

Skoki narciarskie: Zakopane. Kiedy i o której godzinie kwalifikacje?

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem odbędą się w piątek 14 stycznia. Pierwsze skoki kwalifikacyjne o godzinie 18.00. Wcześniej, bo od 15.30 przeprowadzone zostaną oficjalne treningi.  

Skoki narciarskie. Terminarz Pucharu Świata w Zakopanem. Kiedy konkursy?

Piątek, 14.01.2022
15.30 - Oficjalny trening
18.00 - Kwalifikacje

Sobota, 15.01.2022
15.00 - Seria próbna
16:00 - Konkurs drużynowy

Niedziela, 16.01.2022
15.00 - Seria próbna
16.00 - Konkurs indywidualny

Skoki narciarskie: Zakopane. Gdzie oglądać kwalifikacje w tv i online live stream?

Kwalifikacje PŚ w Zakopanem w tv na kanałach: TVP 1, TVP Sport oraz Eurosport 1. Kwalifikacje można oglądać także online live stream na player.pl. Tekstowa relacja "na żywo" na sport.interia.pl.

Zobacz też: Reklama

Reklama

Reklama

Reklama