Reklama

Reklama

Puchar Świata: Zakopane. Gdzie oglądać dzisiaj transmisję kwalifikacji?

Kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Zakopanem odbędą się już dzisiaj, tj. w piątek 14 stycznia. Sprawdź, gdzie oglądać transmisję w tv i online live stream? Kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 18.00. Tekstowa relacja "na żywo" na sport.interia.pl.

Czas na kolejny przystanek karuzeli Pucharu Świata i zmagania w Zakopanem. Przed nami kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Czy Polacy w komplecie zdołają awansować do zawodów? 

Skoki: Zakopane. Kwalifikacje. Bez Kamila Stocha

W Zakopanem skoczkowie powalczą o kolejne punkty Pucharu Świata. Najpierw jednak trzeba dopełnić formalności i przebrnąć przez kwalifikacje na Wielkiej Krokwi. Dla czołowych zawodników klasyfikacji generalnej powinno być to formalnością, ale w tym sezonie wielokrotnie zdarzały się już niespodzianki. W PŚ na czele Ryoyu Kobayashi, który zgromadził 891 punktów. Japończyk wyprzedza Karla Geigera, mającego 74 "oczka" mniej i będzie chciał powiększyć tę przewagę w Zakopanem. Trzeci z dorobkiem 693 punktów jest Halvor Egner Granerud. Najlepszy z Polaków - Kamil Stoch zajmuje szesnaste miejsce, gromadząc 216 "oczek". 

Reklama

Zobacz też: Trener Norwegów chwali Zakopane i... wprowadza zmianę. Braknie ważnego skoczka

Z punktu widzenia polskiego kibica to właśnie powrót Kamila Stocha do rywalizacji w Zakopanem miał być ważnym wydarzeniem. Skoczek z Zębu został wycofany przed zmaganiami TCS w Bischofshofen po słabych próbach. Kamil Stoch, który w Zakopanem wygrywał pięciokrotnie mocno trenował na Wielkiej Krokwi w minionym tygodniu. Ostatecznie trzykrotny złoty medalista olimpijski doznał kontuzji, która uniemożliwi mu występ podczas kwalifikacji i konkursu drużynowego  Pucharu Świata w Zakopanem. W kwalifikacjach nie wystąpi także żaden z reprezentantów Finlandii, ponieważ w tym samym czasie będą odbywały się u nich krajowe mistrzostwa.  

Skoki: Zakopane. Kwalifikacje. Skład Polski - kto wystąpi?

W kwalifikacjach w Zakopanem trener Michal Doleżal pośle w bój: Piotra Żyłę,  Andrzeja Stękałę i Jakuba Wolnego, którzy ostatnio rywalizowali w Austrii. W Zakopanem wystąpi dodatkowo sześciu Polaków z tzw. "kwoty krajowej": Stefan Hula, Maciej Kot, Klemens Murańka, Kacper Juroszek, Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch. Za Kamila Stocha do kadry włączony został Jan Habdas. W czwartek okazało się, że zakażeni koronawirusem są Dawid Kubacki i Paweł Wąsek, którzy tym samym nie wystartują podczas weekendu Pucharu Świata w Zakopanem. W piątek nadeszła niespodziewanie optymistyczna wiadomość, iż powtórne testy PCR wykazały, że Wąsek będzie mógł skakać na Wielkiej Krokwi. Łącznie w Zakopanem skakać będzie 11 Biało-Czerwonych.  

Puchar Świata: Zakopane. Kiedy i o której skoki?

Piątek, 14.01.2022
15.30 - Oficjalny trening
18.00 - Kwalifikacje

Sobota, 15.01.2022
15.00 - Seria próbna
16:00 - Konkurs drużynowy

Niedziela, 16.01.2022
15.00 - Seria próbna
16.00 - Konkurs indywidualny

Skoki: Zakopane. Gdzie oglądać kwalifikacje w tv?

Transmisja piątkowych kwalifikacji w ramach PŚ w Zakopanem w tv na kanałach TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1. 

Zobacz także: Ryoyu Kobayashi za wygrane pieniądze kupił markowe buty. Kwota za spełnione marzenie przyprawia o zawrót głowy

Skoki: Zakopane. Gdzie obejrzeć transmisję kwalifikacji online live stream?

Kwalifikacje w Zakopanem można oglądać online live stream na sport.tvp.pl i player.pl.

Skoki: Zakopane. Tekstowa relacja "na żywo"

Tekstowa relacja "na żywo" - kwalifikacje w Zakopanem na sport.interia.pl.


O której dziś początek kwalifikacji w Zakopanem? Godzina 18.00.

Transmisja TV - kwalifikacje w ZakopanemTVP 1, TVP Sport, Eurosport 1.

Skoki narciarskie dzisiaj  - online live stream z kwalifikacji w Zakopanem: player.pl i sport.tvp.pl.

Puchar Świata: Zakopane. Kwalifikacje - wyniki i tekstowa relacja "na żywo"sport.interia.pl.

Zobacz też: 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy