Reklama

Reklama

Puchar Świata: Zakopane. Andrzej Stękała stracił szansę na igrzyska?

​Dla Andrzeja Stękały sobotnie treningi na Wielkiej Krokwi mogą okazać się brzemienne w skutki. Nie wywalczył miejsca w drużynie, co znaczy, że najprawdopodobniej nie będzie go też w składzie na igrzyska w Pekinie.

Skoki: Zakopane. Andrzej Stękała poza drużyną na Puchar Świata

17 stycznia Michal Doleżal ogłosi nazwiska pięciu skoczków, których zabierze do Pekinu. Stękale zostały więc już tylko niedzielne kwalifikacje, a potem indywidualny konkurs w Zakopanem, żeby przekonać czeskiego trenera. Zapewne Doleżal zarezerwuje dwa miejsca dla kontuzjowanego Kamila Stocha i zakażonego Dawida Kubackiego. Pozycja Piotra Żyły i Pawła Wąska też wydaje się pewna, gra toczy się tak naprawdę o jeden bilet do Tokio.

Reklama

Skoki: Zakopane. Kto wywalczy miejsce na igrzyska?

Dziś ten bilet otrzymaliby Stefan Hula lub Jakub Wolny. Ich Doleżal wystawił do drużynówki, co znaczy, że ich aktualną dyspozycję uznaje za wyższą.

Najbardziej zawiedzony może się czuć na razie Stękała. W zeszłym sezonie zdobył brązowy medal MŚ w lotach razem z drużyną, taki sam krążek w drużynówce na MŚ Oberstdorfie, na PŚ w Zakopanem zajął drugie miejsce, a w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni był szósty. Także w tym sezonie miał dwa przebłyski. Raz był w "30" Pucharu Świata, a tydzień temu był ważną częścią drużyny, która bez Kamila Stocha wskoczyła na piąte miejsce PŚ w Bischofshofen. Miał też miejsce w pierwszym konkursie drużynowym sezonu 2021/2022 w Wiśle, gdzie "Biało-Czerwoni" zajęli czwarte miejsce.
Teraz Stękała miał nadzieje na dobry występ u siebie, na Wielkiej Krokwi. One ostatecznie nie spłonęły, Andrzej będzie mógł się wykazać już w niedzielę o godz. 14:30, podczas kwalifikacji do konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Zakopanem.

Dariusz Wołowski, Michał Białoński, Zakopane

CZYTAJ TEŻ: 

Relację na żywo z konkursu drużynowego PŚ w Zakopanem znajdziesz tu!

Zaskakujące słowa w sprawie Adama Małysza. To mogło zmienić bieg historii

Kiedy decyzja w sprawie Kamila Stocha? Znamy szczegóły w sprawie urazu Polaka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy