Reklama

Reklama

Puchar Świata w Zakopanem. Policja przestrzega: Uwaga na fałszywe bilety!

Puchar Świata w Zakopanem w skokach narciarskich to od lat jedna z najbardziej obleganych imprez sportowych w Polsce. Jej sukces sportowy i marketingowy niesie za sobą też ciemną stronę. Nie brakuje cwaniaków, którzy próbują nieuczciwie dorobić się na zawodach. - Niestety, także w tym roku pojawiły się przypadki fałszowania biletów - alarmuje Rafał Kot, wiceprezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

Bilety na sobotni konkurs drużynowy i niedzielny indywidualny rozeszły się już dawno jak ciepłe bułeczki, choć na lepsze sektory kosztowały nawet po 200 zł.

- Nie zostało po nich śladu. Jest jeszcze resztka biletów na piątkowe kwalifikacje - mówi Interii  Sławomir Rykowski, szef biura prasowego PŚ w Zakopanem.

Sprzedaż biletów rozpoczęła się 30 września, a zakończyła 31 grudnia. Każdy kibic mógł zamówić maksymalnie 20 sztuk. Po zakupie były wysyłane pocztą do fanów. Kombinatorzy mieli zatem czas, aby przygotować trudne do wykrycia fałszywki.

Reklama

- Stwierdziliśmy przypadki fałszowania biletów. Miało to miejsce poza Zakopanem. Nasze służby są uczulone, by wychwytywać podrobione bilety - powiedział komendant policji powiatu tatrzańskiego inspektor Piotr Dziekanowski.

Organizatorzy PŚ zaalarmowali opinię publiczną, aby uczulić kibiców, by ci uważali, nabywając wejściówki na czarnym rynku.

- Na szczęście ja się na podrabianiu biletów totalnie nie znam, ale Wojtek Gumny - dyrektor wykonawczy Pucharu Świata już nad tym pracuje, aby taką formułę sprzedaży i produkcji biletów opracować, aby uniemożliwić ich fałszowanie - zapewnił Interię prezes PZN-u Apoloniusz Tajner.

Aleksandra Bazułka, Michał Białoński, Zakopane

Program PŚ w Zakopanem:

24.01 (piątek)
16.00 - trening
18.00 - kwalifikacje

25.01 (sobota)
15.00 - seria próbna
16.15 - konkurs drużynowy

26.01 (niedziela)
15.00 - seria próbna
16.00 - konkurs indywidualny

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy