Reklama

Reklama

Puchar Świata w Zakopanem. Piotr Żyła zganił dziennikarkę: To jest głupie pytanie

Piotr Żyła nie traci dobrego humoru, tym bardziej, że dwa konkursy Pucharu Świata odbędą się w jego ulubionym Zakopanem. Tym razem dał popis, komentując z przekąsem pytanie dziennikarki.

Piotr Żyła na czwartkowej konferencji przed konkursami skoków narciarskich w Zakopanem był w wyraźnie dobrym nastroju. Reprezentant Polski poproszony o krótkie podsumowanie "historii swoich skoków" odpowiedział na prośbę w swoim stylu.

Piotr Żyła w tym sezonie pozostaje w cieniu Dawida Kubackiego, ale mimo wszystko nadal wskakuje do czołowej dziesiątki pucharowych konkursów. W klasyfikacji generalnej Wiślanin zajmuje 14. miejsce, za 4. Kubackim i 5. Kamilem Stochem.

Reklama

Przed kolejnym przystankiem, czyli zawodami w Pucharu Świata w Zakopanem, Żyłę nie odpuszczał dobry humor. W swoim oryginalnym stylu odpowiadał dziennikarzom na zadane pytania, początkowo oddając głos swoim kolegom z kadry.

"Nie znam historii skoków narciarskich. Gdybym ją znał, to bym ją opowiedział" - mówił na czwartkowej konferencji, odpowiadając na prośbę przerwania milczenia podczas spotkania i zabranie głosu na temat "historii swoich skoków".

W pewnym momencie z sali dobiegł kolejny głos i pytanie o to, czy dziennikarze nie wywołują zbytniej presji na zawodnikach, wyliczając kolejne miejsca na podium i zliczając inne sukcesy w wywiadach, a także odpowiadając na "głupie pytania".

"To jest właśnie głupie pytanie" - uciął "złotousty", a jego rolę przejął Kamil Stoch, który po chwili namysłu wybrał bardziej dyplomatyczną wersję odpowiedzi.

Jedno jest pewne, jeśli atmosfera w reprezentacji Polski jest tak dobra, jak na konferencji, możemy być spokojni o "team spirit" w sobotnim konkursie drużynowym.

AB, MB, Zakopane

Program PŚ w Zakopanem:

24.01 (piątek)
16.00 - trening
18.00 - kwalifikacje

25.01 (sobota)
15.00 - seria próbna
16.15 - konkurs drużynowy

26.01 (niedziela)
15.00 - seria próbna
16.00 - konkurs indywidualny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje