Reklama

Reklama

Puchar Świata w Zakopanem. Kamil Stoch: Będą problemy, ale inne niż sądzicie

- Problemy z czwartym miejscem? Ja mam nadzieję, że będziemy mieli problemy, ale z pierwszym miejscem, a nie z czwartym - przekomarzał się z dziennikarzami Kamil Stoch, który był wyraźnie zadowolony z piątkowych skoków na Wielkiej Krokwi.

Orzeł z Zębu zajął piąte miejsce w kwalifikacjach, wygrał też pierwszą serię treningową. 

- Uwagi do moich skoków zawsze się znajdą, ale w moim odczuciu ten dzień był naprawdę bardzo dobry. Wszystko grało, oddałem skoki z dobrą energią, przede wszystkim na wysokim poziomie i bardzo dużo przyjemności mogłem z nich czerpać - podkreślał Kamil.

Nie krył, że zaskoczyła go pogoda. - Była bardzo stabilna - ocenił.

W błyskotliwy sposób Kamil zareagował na pytanie o to, czy nasi skoczkowie będą mieli problemy z czwartym miejscem. Zadającemu je dziennikarzowi chodziło rzecz jasna o odstającego od trójki Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła czwartego zawodnika. W tym wypadku - Jakuba Wolnego, na którego postawił Michal Doleżal. Kamil odpowiedział w swoim stylu:

Reklama

- Problemy z czwartym miejscem? Ja mam nadzieję, że będziemy mieli problemy, ale z pierwszym miejscem, a nie z czwartym - uśmiechał się trzykrotny mistrz olimpijski.

Miał na myśli oczywiście problemy z konsekwencjami ewentualnej wygranej w sobotniej drużynówce.

- Postanowiłem obejść trochę to pytanie, bo odpowiedź na nie nie należy do mnie. Ten temat musicie obgadać z trenerem, a nie z zawodnikiem - zaproponował zebranym dziennikarzom Kamil Stoch.

Z Zakopanego Michał Białoński, AB

Program PŚ w Zakopanem:

25.01 (sobota)
15.00 - seria próbna
16.15 - konkurs drużynowy

26.01 (niedziela)
15.00 - seria próbna
16.00 - konkurs indywidualny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama