Reklama

Reklama

Puchar Świata w Zakopanem. Doleżal robi rewolucję: Zmieniamy trzech zawodników

Trener Michal Doleżal w niedzielę w Zakopanem mógł cieszyć się z triumfu Kamila Stocha i trzeciego miejsca Dawida Kubackiego, jednocześnie zmuszony był podejmować wraz ze sztabem trudne decyzje. Nadszedł czas zmian. Już za niespełna tydzień zawody w dalekiej Japonii, gdzie Orły polecą w mocno zmienionym składzie.

- Bardzo się cieszymy, dwóch skoczków na podium. Nie mogło być lepiej - skomentował na gorąco trener drugie w sezonie zwycięstwo Stocha i dziewiąte z rzędu podium Kubackiego.

Po pierwszej serii liderem był Kubacki, a Stoch atakował z trzeciej pozycji, ale w finale sytuacja się odwróciła. Kończący zawody Dawid nie utrzymał czołowej lokaty. Co się stało?

- To nie wina warunków, trochę spóźnił skok. Był jakiś minimalny błąd, ale musimy to dokładnie przeanalizować - mówił Doleżal o finałowym skoku Kubackiego, który tym razem przegrał z kolegą z reprezentacji. - Kamil przez trzy dni skakał tu bardzo dobrze, odzyskał czucie w locie i dzisiaj to wykorzystał - podkreślił szkoleniowiec.

Reklama

Czy Stoch jest w stanie utrzymać tak wysoki poziom przez drugą część sezonu? - Na pewno teraz będzie miał więcej wiary w siebie. Jeżeli chodzi o technikę, już od dłuższego czasu jest dobra. Wierzymy, że utrzyma formę, bo już to nieraz pokazał. Jest to jeden z najlepszych zawodników na świecie. Kamil to zawodnik, który potrafi wygrywać i chce wygrywać. Po dłuższej przerwie od wygranej w Engelbergu, udało mu się wygrać i to w Zakopanem, więc to jest coś niesamowitego - mówił trener Polaków.  

Nieźle w niedzielnym konkursie spisał się także Piotr Żyła, który zajął ósme miejsce, a miał nawet szansę zaatakować podium, lecz nieco zepsuł finałowy skok.- Bardzo zadowolony jestem z pierwszego skoku Żyły. W końcu poczuł różnicę w zawodach. W drugim skoku już się pojawiło trochę tego, co w serii próbnej i wczoraj, ale nie w takim dużym stopniu. W drugim skoku chyba trochę bardziej chciał niż było potrzeba - analizował Doleżal. 

Czeski szkoleniowiec bierze do Sapporo Kubackiego, Stocha i Żyłę, ale kompletnie wymienia drugą część kadry. - Zmieniamy trzech zawodników. Maciej Kot i Stefan Hula pojadą na Puchar Kontynentalny do Planicy, a Jakub Wolny zostaje w kraju, bo potrzeba mu treningu. Będzie pracował z trenerem Grzegorzem Sobczykiem. Trzeba tę trójkę odbudować. Popracują też może trochę inaczej z Maciejem Maciusiakiem, bo to bardzo dobry trener - ma nadzieję Doleżal.

- Przyznaję, że przytrzymaliśmy tych zawodników w Pucharze Świata może trochę długo, ale było zaufanie, wiedzieliśmy, na co ich stać - dodał Czech.

- Klemens Murańka zostaje w Sapporo po triumfie w Pucharze Kontynentalnym z trenerem-asystentem Radkiem Żidkiem. Dolecą tam Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł - wyjaśnił Doleżal. To właśnie Murańka, Stękała i Zniszczoł dostaną szansę startu w Pucharze Świata w Japonii.

- Wszyscy są na tym samym poziomie i potrafią skakać - twierdzi Doleżal.

Z Zakopanego Michał Białoński, Waldemar Stelmach, Aleksandra Bazułka

PŚ w skokach 2019/20 - klasyfikacja

1.Stefan Kraft
(Austria)1659 pkt
2.Karl Geiger(Niemcy)1519
3.Ryoyu Kobayashi(Japonia)1178
4.Dawid Kubacki(Polska)1169
5.Kamil Stoch(Polska)1031
6.Stephan Leyhe(Niemcy)917
7.Marius Lindvik(Norwegia)906
8.Peter Prevc(Słowenia)789
9.Daniel Andre Tande(Norwegia)721
10.Philipp Aschenwald(Austria)622
11.Piotr Żyła(Polska)617
...
38.Jakub Wolny
(Polska)58
42.Maciej Kot(Polska)40
46.Stefan Hula(Polska)31
51.Aleksander Zniszczoł
(Polska)18
61.Klemens Murańka(Polska)8

Puchar Narodów w skokach 2019/20 - klasyfikacja

1.Niemcy5194 pkt
2.Austria5041
3.Norwegia4622
4.Polska4272
5.Słowenia4085
6.Japonia3479
7.Szwajcaria801
8.Czechy335
9.Rosja248
10.Finlandia243
11.Bułgaria48
12.Kanada20
13.USA14
14.Kazachstan13
15.Estonia11
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy