Reklama

Reklama

Puchar Świata w Zakopanem. Dawid Kubacki walczy o przedłużenie serii

Na niedzielę zaplanowano w Zakopanem indywidualną rywalizację w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Faworytem będzie Dawid Kubacki, który w najlepszej trójce plasował się w ośmiu poprzednich konkursach.

Forma Kubackiego przyszła 29 grudnia, kiedy zajął trzecie miejsce w inaugurującej Turniej Czterech Skoczni rywalizacji w Oberstdorfie. Potem także trzeci był w Ga-Pa, drugi w Innsbrucku, a zwycięstwem w Bischofshofen przypieczętował triumf w imprezie.

Następnie trzecie miejsca dwukrotnie zajmował w Predazzo, a w poprzedni weekend wygrał oba konkursy w Titisee-Neustadt. Żadnemu Polakowi nie udało się wcześniej stanąć na podium w ośmiu kolejnych zawodach. Rekordzistą pod tym względem pozostaje Fin Janne Ahonen, który w najlepszej trójce plasował się 13 razy z rzędu.

Reklama

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/20 Kubacki jest czwarty. Do prowadzącego Niemca Karla Geigera traci 122 punkty. Drugie miejsce zajmuje Austriak Stefan Kraft, a trzecie zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Początek konkursu o godzinie 16.00. Z "Biało-Czerwonych" wystartują jeszcze: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy