Reklama

Reklama

Puchar Świata w Zakopanem. Adam Małysz i Walter Hofer w Alei Gwiazd we Władysławowie

Adam Małysz i Walter Hofer będą mieli swe gwiazdy w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie - ujawnił nam jej współtwórca i członek kapituły Jerzy Zakrzewski. Uroczyste otwarcie gwiazd nastąpi 27 czerwca.

- Walter Hofer odsłoni swoją gwiazdę w uznaniu zasług za wieloletnie promowanie zakopiańskiego Pucharu Świata na arenie międzynarodowej - podkreśla Zakrzewski.

W 2005 roku swoją gwiazdę we Władysławowie otrzymał Adam Małysz, ale aż do teraz nie miał okazji, by przyjechać i ją odsłonić.

"Orzeł z Wisły" pojawi się w nad Bałtykiem razem z Hoferem 27 czerwca.

Kapituła Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie, na wniosek jej przewodniczącego Jerzego Szczepankowskiego, przyznała już gwiazdy dla Małysza i Hofera.

Do tej pory swoje gwiazdy otrzymali inni przedstawiciele sportów zimowych: Stanisław Marusarz, Bronisław Czech, Wojciech Fortuna, Józef Łuszczek i Apoloniusz Tajner.

Reklama

Zakrzewski zdradził nam sposób, w jaki udało mu się nakłonić do przyjazdu do Władysławowa wielce zajętego nawet w czerwcu dyrektora polskich skoczków i kombinacji norweskiej - Małysza. Podarował mu oryginalne narty skokowe Stanisława Marusarza, na jakich reprezentował Polskę w Oslo. Narty te są numerowane.

We Władysławowie swe gwiazdy ma dotąd 185 sportowców. 

Michał Białoński, Waldemar Stelmach, Zakopane

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama