Puchar Świata w Wiśle. Siedmiu Polaków powalczy o zwycięstwo

Dziś o 15, z udziałem siedmiu reprezentantów Polski, rozpocznie się w Wiśle, pierwszy w sezonie, konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach. Gdyby pojedynczo "rozliczyć" skoczków z sobotniej drużynówki, żaden z Orłów nie stanąłby na podium.

O pierwsze punkty w sezonie powalczą dziś: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł. Transmisja zawodów w Eurosporcie.

Wczoraj w Wiśle odbył się konkurs drużynowy, wygrany wyraźnie przez Norwegów. Polacy, wspólnie z Austriakami, zajęli drugie miejsce. Na czwartym miejscu ukończyli rywalizację reprezentanci Niemiec.

Najlepszym zawodnikiem drużynówki był Norweg Daniel-Andre Tande. Skoki na 126,5 i 129 m dały mu punkt przewagi nad triumfatorem PŚ w poprzednim sezonie i zwycięzcą piątkowych kwalifikacji, Austriakiem Stefanem Kraftem.

Niespodziewanie trzecim skoczkiem konkursu zespołowego był Japończyk Junshiro Kobayashi, który pierwsze miejsce przegrał zaledwie o 4,6 punktu.

Przeliczając wczorajsze wyniki na zawody indywidualne, żaden z Polaków nie znalazłby się na podium.

Najlepszym z Orłów był Kubacki. Skoki na 125,5 i 122,5 m dałyby mu piąte miejsce ze stratą 11,8 punktu do Tandego.

Siódmy indywidualnie był w sobotę Stoch (120,5 i 127 m), ósmy Kot (124 i 126 m), a 22. - Żyła (121 i 116 m).

Oprócz "żelaznej" czwórki z drużynówki polska ekipa wiąże nadzieje z występem Huli i Wolnego, którzy bardzo dobrze prezentowali się na finiszu przygotowań do sezonu.

W styczniu tego roku dwa konkursy indywidualne w Wiśle wygrał Stoch. Podczas letniej Grand Prix triumfował Kubacki. Czy skocznia im. Adama Małysza dziś znów będzie nasza?