Reklama

Reklama

Puchar Świata w Wiśle. Maciej Kot: Trzeba twardo stąpać po ziemi

- Apetyt rośnie w miarę jedzenia u wszystkich, a to powoduje presję, jednak ona zawsze będzie i musimy ją znieść - powiedział po konkursie drużynowym PŚ w Wiśle Maciej Kot, który drugie miejsce uznał za sukces naszej ekipy.

- Oczywiście, że jest lekki niedosyt, ale przede wszystkim pojawia się radość z tego, że jest podium, jest drugie miejsce przed własną publicznością, co jest zawsze dodatkową nobilitacją dla nas i podziękowaniem dla kibiców - mówił nasz zawodnik.

Maciej Kot chwalił kibiców, a także organizatorów zawodów, którzy doprowadzali do skakania na wysokim poziomie w Polsce, w połowie listopada.

- Publiczność zrobiła wspaniałą atmosferę, to pomaga. Lubimy skakać u siebie, przy tak fantastycznym dopingu. Zwłaszcza na początku sezonu, każdy szuka spokoju, na nowo poznaje w skokach swój organizm, jego możliwości. Uważam, że wykonaliśmy nasze zadanie - podkreślał Kot.

Reklama

- Jest połowa listopada, skocznia była świetnie naśnieżona. Organizatorzy pokazali, że Polak potrafi. Oczekiwania i presja zawsze będą, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Mentalnie musimy to znieść - dodał Maciej.

Maciek porównał, że skocznia była dużo lepiej przygotowana niż podczas piątkowych kwalifikacji, w trakcie których zawodnicy narzekali na nierówności na zeskoku.

- Dzięki temu mieliśmy fajne skoki na śniegu, mogliśmy się skupić na lądowaniu - przyznał. 

Zgodnie z prawdą Kot podkreślił, że konkurs był bardzo ciekawy. - Po pierwszej serii małe różnice zapowiadały ciekawą drugą. Podium jest dla nas miłym akcentem, nagrodą za ciężką pracę wykonaną latem. To dopiero początek sezonu. Trzeba twardo stąpać po ziemi i ciężko pracować. Sezon jest długi, obfitujący w konkursy - zapowiada Maciej Kot.

- Trzeba dalej ciężko pracować i wykorzystać rezerwy, które są. I w tych najważniejszych momentach pokazać rywalom, że jesteśmy mocni - powiedział zakopiańczyk.

Prosto z Wisły Michał Białoński, Waldemar Stelmach 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama