Reklama

Reklama

Puchar Świata w Wiśle. Maciej Kot: To był najgorszy skok

Maciej Kot jest zadowolony ze swoich skoków w Wiśle, z wyjątkiem tego ostatniego, który wyrzucił go aż na 19. miejsce w konkursie indywidualnym Pucharu Świata. - To mój mój najgorszy skok tutaj - powiedział w rozmowie z Eurosport.Interia.pl.

Niedzielny konkurs wygrał Japończyk Junshiro Kobayashi, przed Kamilem Stochem i Austriakiem Stefanem Kraftem.

Reklama

Maciej Kot był siódmy po pierwszej serii, do podium tracił niespełna sześć punktów, a w czołowej dziesiątce znajdowało się aż pięciu "Biało-Czerwonych". Drugi skok (117,5 m) nie wyszedł jednak zakopiańczykowi i zamiast ataku na czołowe miejsca, spadł aż na koniec drugiej dziesiątki.

- Z całego weekendu w Wiśle jestem bardzo zadowolony - powiedział Kot, który w sobotę wraz z zespołem zajął drugie miejsce w konkursie drużynowym

A jednak na koniec przyszło małe rozczarowanie w postaci 19. lokaty indywidualnie.

- Drugi skok w konkursie był najgorszym, jaki oddałem przez cały weekend - mówił Kot. - Ten skok zepsuł trochę ocenę całego weekendu, ale będę wyciągał wnioski z dziewięciu skoków, więc myślę, że ta ocenia i tak będzie dobra, bo trzeba szukać pozytywów - dodał.

Kot nie szukał usprawiedliwienia choćby w postaci lekkiego wiatru, który nieco mieszał na skoczni. - Wiem, co się stało. Wiem, że to była moja wina i teraz trzeba ciężko pracować, żeby tę rezerwę wykorzystać. Z tak niskiej belki przy lekkim wietrze trzeba było skoczyć bardzo dobrze - powiedział.

- Na pewno trochę jestem rozczarowany. Pierwsza dziesiątka spokojnie była w zasięgu, oddając takie skoki, jak w serii próbnej i pierwszej. Ale taki jest sport i na tym wysokim poziomie trzeba zawsze oddawać dwa równe skoki - podkreślił nasz zawodnik.

- Obraz pierwszej dziesiątki jest taki, że są to aktualnie rzeczywiście najlepsi zawodnicy. Paru może miało pecha, bądź gorszy dzień, ale myślę, że konkurs był sprawiedliwy - podsumował.

Z Wisły Michał Białoński i Waldemar Stelmach

Dowiedz się więcej na temat: maciej kot | PŚ w Wiśle | PŚ w skokach narciarskich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje