Reklama

Reklama

Puchar Świata w Wiśle. Kubacki: Zawsze jesteśmy optymistami

Siedmiu polskich skoczków zakwalifikowało się do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle. To także powód do optymizmu przed sobotnią drużynówką. - My zawsze jesteśmy optymistami - powiedział Dawid Kubacki w rozmowie z Eurosport.Interia.pl.

W piątkowych kwalifikacjach Kubacki zajął 13. miejsce. Najlepszy był Austriak Stefan Kraft.

- Były trudne warunki na skoczni, bo wiaterek z tyłu troszkę przeszkadzał i brakowało tak naprawdę noszenia na samym dole. Ale to jest kwestia do przegadania z trenerami, czy tam jakiś błąd na progu się jeszcze pojawiał, czy warunki były rzeczywiście takie, że ciężko było odlecieć - zastanawiał się Kubacki.

Pod względem technicznym kwalifikacyjny skok triumfatora letniej Grand Prix wydawał się nienaganny.

- Czy nienaganny to bym się kłócił, ale wydaje mi się, że na tym wyższym poziomie procentowym jakości, więc jestem zadowolony z tego dnia - powiedział nasz skoczek.

Reklama

Jak ocenił piątkową rywalizację w kwalifikacjach?

- Dużych problemów nie było. Mieliśmy świadomość, że tutaj można mieć jakieś problemy przy lądowaniu, więc te lądowania były z pewną rezerwą. Widać było, ze śnieg przeszkadzał, tak naprawdę każdemu zawodnikowi, bo jest tu jeszcze trochę nierówno. Będą to jeszcze poprawiać na sobotę, więc z dnia na dzień będzie to lepiej wyglądało - powiedział Kubacki.

Awans siedmiu zawodników do niedzielnego konkursu napawa optymizmem także przed sobotnimi zawodami drużynowymi.

- My zawsze jesteśmy optymistami - powiedział ze śmiechem Kubacki.

Latem skocznia w Wiśle została wyposażona w tory lodowe.

- To nowość tutaj, ale nie zwróciłem na nie uwagi, czyli są normalne po prostu, ani w jedną, ani w drugą. Bez jakiegoś większego komentarza co do nich - ocenił Kubacki

Z Wisły Michał Białoński i Waldemar Stelmach

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy