Reklama

Reklama

Puchar Świata w Wiśle. Dziś konkurs drużynowy, mocne otwarcie Niemców

Już dziś o 16 konkursem drużynowym w Wiśle rozpocznie się rywalizacja w Pucharze Świata w skokach. Wczorajsze kwalifikacje wskazały trzech głównych, spodziewanych, faworytów do triumfu. Oprócz "Biało-Czerwonych", są to Niemcy i Austria. Transmisja zawodów w Eurosporcie 1.

Gdyby policzyć punkty czterech najlepszych zawodników kwalifikacji w poszczególnych ekipach, w drużynie triumfowaliby Niemcy (497,8 pkt), przed Polską (487,7) i Austrią (484,1).

Znakomicie w kwalifikacjach spisał się Stefan Hula, który zajął siódme miejsce. Wiadomo jednak, że w dzisiejszym konkursie drużynowym Hula nie wystąpi. Trener Stefan Horngacher podjął ważną decyzję i postawił na mistrzowski skład z Kamilem Stochem, Maciejem Kotem, Dawidem Kubackim i Piotrem Żyłą.

Piątkowe wyniki czterech Orłów bez Huli, ale z Żyłą, który w kwalifikacjach był dopiero 26., dałyby nam trzecie miejsce (474,5) za Niemcami i Austrią.

Reklama

Nasi zachodni sąsiedzi zdominowali wczorajsze kwalifikacje. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięciu reprezentantów Niemiec, a najlepszym z nich był, drugi w rywalizacji, Stephan Leyhe.

Nie zawiódł ubiegłoroczny triumfator Pucharu Świata Austriak Stefan Kraft, który wygrał serię kwalifikacyjną. Ale jego koledzy nie spisywali się już tak dobrze. W dziesiątce nie znalazło się już miejsce dla żadnego z nich.

W ubiegłorocznym Pucharze Świata reprezentacja Polski, zawsze w tym samym składzie (Stoch, Kot, Kubacki, Żyła), ani razu nie zeszła z podium zawodów drużynowych. "Biało-Czerwoni" wygrali dwa z sześciu konkursów, dwukrotnie zajmowali drugie miejsce i dwa razy - trzecie. Potwierdzeniem wysokiej formy był tytuł drużynowych mistrzów świata, zdobyty przez Orłów w Lahti.

Świetną formę zespołową polski zespół potwierdził w lipcu w Wiśle, wygrywając konkurs drużynowy letniej Grand Prix. Dziś na skoczni im. Adama Małysza powrót do rywalizacji zimowej.

Drużynowe wyniki kwalifikacji na podstawie czterech pierwszych zawodników z zespołu:

1. Niemcy     497,8 pkt.

2. Polska        487,7 (474,5 - z Żyłą zamiast Huli)

3. Austria        484,1

4. Norwegia      466,2

5. Słowenia       464

6. Japonia        454,2

Z Wisły Michał Białoński i Waldemar Stelmach

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama