Reklama

Reklama

Puchar Świata w skokach. Zmiany w programie zawodów w Willingen

Pogoda znów daje się we znaki organizatorom Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ze względu na niekorzystne prognozy wietrzne już dzisiaj wprowadzono zmiany w programie piątkowych skoków w niemieckim Willingen. Aż o trzy godziny przyspieszono rozpoczęcie kwalifikacji.

Piątkowe kwalifikacje, inaugurujące cykl Willingen Five, rozpoczną się już o godzinie 15, a nie jak wcześniej planowano o 18.

Reklama

Z tych samych powodów przyspieszeniu ulegną także dwie serie treningowe. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 13. Pierwotnie zaplanowano ją na 15.30.

Jeszcze kilka dni temu w Willingen obawiano się o niedostatki śniegu, a teraz plany organizatorów może pokrzyżować silny wiatr. To właśnie z powodu złych prognoz wietrznych przyspieszono o kilka godzin piątkowe skakanie.

W piątek wiatr może osiągać siłę 5 m/s. Niestety prognozy na sobotę, a zwłaszcza na niedzielę także nie są optymistyczne. Podczas niedzielnego konkursu podmuchy wiatru mogą przekraczać nawet 12 m/s. Sprawdź prognozę pogody!

Piątkowe kwalifikacje oraz sobotni i niedzielny konkurs indywidualny składają się na miniturniej Willingen Five, którego zwycięzca otrzyma 25 tysięcy euro. Przed rokiem triumfował Japończyk Ryoyu Kobayashi, a dwa lata temu Kamil Stoch.

Polscy skoczkowie udali się do Niemiec w siedmioosobowym składzie. W kwalifikacjach wystartują: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł.

Kubacki zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Liderem jest Austriak Stefan Kraft, do którego Polak traci 139 punktów. Do drugiego Niemca Karla Geigera Kubacki ma 76 punktów straty.

W Pucharze Narodów prowadzą Austriacy przed Niemcami, Norwegią i Polską.

Program zawodów w Willingen:

piątek, 7 lutego

13.00 - oficjalny trening

15.00 - kwalifikacje

sobota, 8 lutego

15.00 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

niedziela, 9 lutego

15.00 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

WS

Na następnej stronie klasyfikacje generalne Pucharu Świata i Pucharu Narodów.

Dowiedz się więcej na temat: PŚ w skokach narciarskich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje