Reklama

Reklama

Puchar Świata w skokach. W Wiśle już produkują śnieg na inaugurację

Puchar Świata w skokach narciarskich po raz drugi z rzędu zostanie zainaugurowany w Polsce. W Wiśle rozpoczęto już produkcję śniegu. Powstanie też nowa trybuna. 17 listopada odbędzie się tam konkurs drużynowy, a dzień później zawody indywidualne.

- W środę rozpoczęliśmy jego produkcję. Już mamy nawet pewną ilość przygotowaną - powiedział dyrektor obiektu Andrzej Wąsowicz.

Jak poinformował, produkcja "białego puchu" będzie trwała trzy tygodnie, tak aby na pewno około 5 listopada obiekt był gotowy do udostępnienia. W 2017 r. na skoczni im. Adama Małysza także zaczynano cykl PŚ. Wtedy organizatorzy przeżywali nerwowe chwile przed rozpoczęciem imprezy (m.in. z powodu pogody, która nie sprzyjała produkcji śniegu czy przedłużającego się remontu obiektu). Tym razem, jak zapewnia Wąsowicz powinno być spokojniej.

Reklama

- Mamy już doświadczenie. Oczywiście największy problem to produkcja śniegu. Jednak teraz dokładnie wiemy, ile go potrzeba, jak go rozprowadzać - dodał dyrektor obiektu.

W tym roku nie trzeba przeprowadzać w Malince dużych prac renowacyjnych. Nowe, przenośne siatki, które mają "łapać" wiatr były już przygotowane latem. Obecnie są one złożone nieopodal skoczni. Jest już zamówiona specjalistyczna firma, która w odpowiednim momencie ponownie je rozłoży.

Organizatorzy Pucharu Świata postanowili powiększyć nieco widownię. Powstanie nowa trybuna, od strony Szczyrku. W efekcie zawody będzie mogło oglądać ok. czterech tysięcy widzów.

Program zawodów PŚ w skokach narciarskich w Wiśle-Malince:

16 listopada, piątek

18.00 - kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego

17 listopada, sobota

16.00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

18 listopada, niedziela

15.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Rafał Czerkawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje